در اعتراض به نسل کشی اسرائیل در غزه یک آمریکایی خودسوزی کرد+ فیلم

سازمان اورژانس واشنگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از اطلاع از حادثه خودسوزی، نیروهای اورژانس حوالی ساعت ۱۳ روز یکشنبه (به وقت محلی) در مقابل سفارت (رژیم) اسرائیل با مردی مواجه شدند که دچار سوختگی شدید شده و فریاد «فلسطین آزاد» را سر می‌داد.

در ادامه بیانیه اورژانس واشنگتن آمده است: این فرد با شرایط وخیم و در معرض خطر جانی به بیمارستان منتقل شد.

در همین رابطه سخنگوی سرویس مخفی واشنگتن دی سی نیز بدون اشاره به نام این فرد در بیانیه‌ای، اعلام کرد: اعضای سرویس مخفی واشنگتن دی سی پیش از رسیدن نیروهای اورژانس این فرد را خاموش کرده و به منظور اقدامات احتیاطی در حال جست وجوی خودروی وی هستند.

این مرد که هنوز نام وی از سوی مقامات فاش نشده است، قبل از رسیدن نیروهای اورژانس توسط اعضای سرویس مخفی ایالات متحده خاموش شده بود.

در همین حال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرد ناشناسی که در خارج از ساختمان سفارت (رژیم) اسرائیل در واشنگتن خود را به آتش کشید، به بیمارستان منتقل شده و به کارکنان سفارت آسیبی نرسیده است.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.