ادعای نتانیاهو درباره توافق با حماس/ شرط تل‌آویو مشخص شد

بنیامین نتانیاهو شامگاه یکشنبه اضافه کرد: عملیات در رفح چند هفته پس از آغاز آن به پایان می‌رسد و اگر در موضوع مبادله اسرا توافق کنیم، این عملیات به تاخیر می‌افتد.

وی ادعا کرد: مصری ها می دانند که هدف ما کوچاندن فلسطینی ها به مصر نیست و ما با آن ها هماهنگ هستیم و صلح و روابط ما با قاهره در خطر نیست.

خبر مرتبط
پرده‌برداری از پیام دولت بایدن به نتانیاهو/اعراب درحال تهیه یک راهکار برای «پساجنگ» در نوار غزه

منابع رسانه‌ای عبری از پیام دولت آمریکا به کابینه اسرائیل مبنی بر اینکه که کشورهای عربی درحال تهیه یک ابتکارعمل برای «پساجنگ» در نوار غزه هستند، پرده برداشتند.

نتانیاهو افزود: با واشنگتن در مورد نیاز به جابجایی غیرنظامیان از رفح اختلافی نداریم و ما آن ها را به منطقه ای در شمال رفح هدایت خواهیم کرد.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شنبه شب اعزام هیاتی برای تکمیل مذاکرات با حماس بر سر مبادله اسیران به قطر را تصویب کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که هیات این رژیم با سطحی کمتر از سطح نمایندگی که در کنفرانس پاریس شرکت کرد، به دوحه می رود.

مذاکرات بین حماس و رژیم صهیونیستی بر سر تبادل اسیران از طریق میانجی‌ها روز جمعه گذشته با شرکت یک هیات از اسرائیل به ریاست «دیوید بارنیا» رئیس سازمان اطلاعات این رژیم (موساد)، «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر و «عباس کامل» رئیس اطلاعات مصر در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد.

مذاکرات با خوش‌بینی محتاطانه در باره احتمال دستیابی به توافق قبل از آغاز ماه رمضان در نیمه اول ماه مارس آینده انجام شد.

رسانه‌های صهیونیستی روز شنبه به نقل از مقامات این رژیم نوشتند که مذاکرات پاریس خوب و شاهد پیشرفت بوده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل با اشاره به خوش‌بینی یک مقام سیاسی این رژیم و ابراز رضایت از روند مذاکرات، افزود که مذاکرات خوبی انجام و پیشرفت‌های زیادی حاصل شد.

وی افزود: مبنایی وجود دارد که می‌توان بر اساس آن، یک طرح و مذاکره ایجاد کرد.

پیشتر شبکه خبری قاهره به نقل از یک منبع رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که نشست‌های تکمیلی مذاکرات پاریس در مورد آتش‌بس در نوار غزه برگزار خواهد شد.

همچنین پایگاه خبری «الیوم السابع» به نقل از یک منبع مسئول مصری از پایان دیدارهای پاریس بین مصر، قطر، آمریکا و رژیم اسرائیل در خصوص آتش بس در نوار غزه خبر داد و افزود: تلاش ها در این زمینه در هفته جاری ادامه می یابد.

رسانه های رژیم اسرائیل نیز گزارش دادند: این احتمال وجود دارد که نشست پاریس به پیشرفتی در جهت دستیابی به توافق تبادل اسیران و بازداشت شدگان منجر شود.

پاریس پایتخت فرانسه از طریق میانجی ها بین رژیم اسرائیل و جنبش فلسطینی حماس میزبان نشست های جدید مذاکرات طرفین برای توافق مبادله اسیران دو طرف و برقراری آتش بس بشردوستانه است.

تا پیش از این مذاکرات برای برقراری آتش بس و مبادله اسیران میان حماس و رژیم صهیونیستی بی نتیجه‌ بوده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.