فوری/ واریز مرحله سوم یارانه یسنا در 8 استان

 

علیرضا عسگریان؛ معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر رفاه اظهار کرد: شارژ مرحله سوم طرح ملّی یسنا، امروز شنبه ۵ اسفندماه، به حساب یارانه سرپرستان خانوار مشمول واریز می‌شود.

وی گفت: شارژ اول این طرح در پنجم دی‌ماه سال‌جاری برای بالغ بر ۲۲ هزار مادر دارای فرزند زیر دو سال در ۸ استان کم‌برخوردار انجام شده و شارژ مراحل دوم و سوم این طرح نیز برای حدود ۲۳ هزار مادر مشمول به ترتیب در روزهای پنجم بهمن‌ماه و پنجم اسفندماه صورت پذیرفت.

عسگریان افزود: سبد غذایی رایگان در این طرح مشتمل بر اقلام معین و مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان(شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات و غلات) است و در بستر کالابرگ الکترونیکی با شارژ حساب یارانه سرپرستان خانوار با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی اجرا می‌شود.

خبر مرتبط
ماه پر برکت برای یارانه بگیران/ در اسفندماه منتظر 3 واریزی مهم باشید!

ماه اسفند برای یارانه بگیران ماه پر رونقی است بر اساس گزارش های دریافت شده دهک‌های کم درآمد حداقل سه واریزی از سوی دولت خواهد داشت.

معاون وزیر رفاه اجتماعی یادآور شد: اعتبار کل طرح حدود 110 میلیارد تومان بوده که به‌طور ماهیانه و به مدت 6 ماه در بستر کالابرگ الکترونیکی به 27 هزار مادر مشمول(22 هزار مادر شیرده) اختصاص خواهد یافت.

خبر مرتبط
نحوه اعتراض سرپرستان خانوار به تغییر دهک یارانه اعلام شد

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد سرپرستان خانوار می‌توانند به تغییرات دهک خود اعتراض کنند.

براساس این گزارش، این طرح در راستای اجرای ماده(۲۴) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با هدف حمایت از مادران باردار یا دارای کودک شیرخوار زیر ۲ سال در دهک یک درآمدی در هشت استان؛ ایلام، لرستان، هرمزگان، گلستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان‌جنوبی و شمالی، با اولویت محرومیت و نرخ باروری زیر ۲/۵ درصد با ارائه سبد غذایی رایگان در بستر کالابرگ الکترونیکی انجام می‌شود.‌

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.