واکنش حماس به بمباران منازل مسکونی در غزه

 

به گزارش خبرگزاری «سما»، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: دشمن صهیونیستی نازی به بمباران منازل شهروندان در نوار غزه ادامه می‌دهد و آخرین مورد آن بمباران وحشیانه‌ای بود که شامگاه روز پنج‌شنبه خانه‌های مسکونی در شهر دیرالبلح را هدف قرار داد و منجر به شهادت حدود چهل نفر شد که همگی زن، کودک و غیرنظامی هستند.

حماس اعلام کرد: این اقدام به معنای تشدید جنگ نسل کشی و پاکسازی نژادی در غزه و نشان دهنده واکنش عملی رژیم اشغالگر به شکایت علیه خود در دیوان بین‌المللی دادگستری است تا به جامعه بین‌المللی اعلام کند این رژیم یک رژیم سرکش است که به قوانین بین‌المللی و قوانین و ارزش‌های انسانی اهمیتی نمی‌دهد.

خبر مرتبط
شهادت 2 نوجوان فلسطینی در پی یورش به جنین+ فیلم

ساعات اولیه صبح امروز (جمعه) انظامیان اسرائیلی به مناطق مختلف کرانه باختری از جمله شهر«جنین» حمله کردند که منجر به شهادت ۲ نوجوان فلسطینی شد.

در ادامه بیانیه حماس تاکید شده است: ما از نهادهای حقوق بشر در سراسر جهان می‌خواهیم که این جنایات ارتش رژیم اشغالگر را مستند کرده . این رژیم و رهبران نازی آن را به دلیل قتل هولناکی که علیه کودکان و غیرنظامیان بی‌دفاع مرتکب شده‌اند محاکمه کنند و از ارزش‌های انسانی محافظت کنند که رژیم اشغالگر با چراغ سبز دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا آنها را زیر پا می‌گذارد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که شامگاه پنج‌شنبه سه منزل مسکونی در «دیرالبلح» در مرکز نوار غزه هدف حمله صهیونیست‌ها قرار گرفت.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که این حمله دست‌کم ۴۰ شهید و ۱۰۰ زخمی به همراه داشته است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با تأیید شهادت و زخمی شدن این افراد نوشت: ما علاوه بر اسرائیل دولت آمریکا و جامعه بین‌المللی را مسؤول تداوم این جنایت‌ها می‌دانیم و از جهان آزاد می‌خواهیم سریعاً به این جنگ که اسرائیل علیه غیرنظامیان به راه انداخته پایان دهد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.