پیام مهم القسام به صهیونیست‌ها درباره اسرا

گردان‌های القسام، شاخه مسلح جنبش حماس، پیامی را در رابطه با اسرای خود به صهیونیست‌ها ارسال و در آن اعلام کرد که دولت به رهبری بنیامین نتانیاهو درباره اسیران دروغ می‌گوید.

در اشاره به تاخیر کابینه اشغالگر در دستیابی به توافق در مورد اسیران صهیونیست، القسام با انتشار تصویری حاوی پیامی مبنی بر «دولت شما به شما دروغ می‌گوید»، نشان داد که نتانیاهو پرونده‌ای با عنوان «پرونده زندانیان» را در سطل زباله انداخته و آن را با فایل دیگری با عنوان «رشوه‌گیری که منجر به انسجام ائتلاف حاکم می‌شود» در مقابل خود قرار داده‌است».

انتشار این عکس همزمان با لغو نشستی است که قرار بود روز دوشنبه بین نخست وزیر حکومت اشغالگر و نمایندگان خانواده‌های اسیران نزد مقاومت در نوار غزه برگزار شود.

خبر مرتبط
خبر فوری حماس از احتمال تعلیق مذاکرات آتش‌بس

درحالی که مانع‌تراشی‌های صهیونیست‌ها در رسیدن به هرگونه توافقی برای آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا همچنان ادامه دارد، یک منبع ارشد در جنبش حماس فلسطین اعلام کرد: درحالی که گرسنگی ملت فلسطین را فراگرفته است، نمی‌توان مذاکره کرد.

از سوی دیگر، واشنگتن پست به نقل از یک منبع آگاه نوشت رد درخواست حماس از سوی نتانیاهو برای تکمیل توافق مبادله اسرا به این معنا نیست که او مانع از مشارکت و فعالیت پشت پرده مذاکره کنندگان اسرائیلی در رایزنی‌ها با هدف دستیابی به توافق می‌شود.

یک منبع اصلی در جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش قصد دارد مذاکرات را تا زمانی که کمک‌ها به شمال نوار غزه وارد شود، متوقف کند.

این منبع برجسته حماس روز شنبه گفت در حالی که گرسنگی مردم فلسطین را می‌بلعد، نمی‌توان مذاکره کرد.

خبر مرتبط
نتانیاهو به سیم آخر زد/ درخواست مهم قطر برای غزه رد شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخواست قطر برای افزایش کمک های بشردوستانه به فلسطینیان در نوار غزه را رد کرد.

چند روز پیش، ابوعبیده، سخنگوی القسام گفت که اشغالگران نتوانسته‌اند به اهداف خود دست یابند و یا هیچ اسیر نزد مقاومت را آزاد کنند.

او گفت سرنوشت بسیاری از اسیران طی هفته‌های گذشته نامعلوم شده و افزود که اکثر اسیران کشته شده‌اند و اشغالگران مسؤولیت سرنوشت آنها را بر عهده دارند.

حدود یک هفته پیش، گردان‌های القسام از کشته شدن سه اسیر دیگر صهیونیست در بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی خبر داد.

القسام در بیانیه‌ای کوتاه از کشته شدن سه نفر از هشت اسیر صهیونیستی که روز گذشته اعلام کرد در حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به نوار غزه به شدت مجروح شده‌اند، خبر داد.

در بیانیه القسام آمده‌است: اعلام اسامی و عکس کشته شدگان را تا مشخص شدن سرنوشت بقیه مجروحان به روزهای آینده موکول می‌کنیم.

یک روز پیش از آن، القسام از کشته شدن ۲ اسیر صهیونیست در غزه و زخمی شدن شدید هشت تن دیگر در بمباران نوار غزه طی ۹۶ ساعت گذشته توسط رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

بر اساس برآوردهای اشغالگران، حدود ۱۳۴ اسیر اشغالگر هنوز در دست حماس و جناح‌های مقاومت در نوار غزه هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.