با مصرف این مواد غذایی جوان بمانید+عکس

برای معالجه عوارض ظاهری و درونی پیری به‌جای صرف هزینه برای درمان‌های چین و چروک صورت مبتنی بر مواد شیمیایی و مکمل‌ها، می‌توانید به دنبال برخی از انتخاب‌های غذایی سالم‌تر بروید که به طور طبیعی در جهت افزایش تولید کلاژن بدن و بهبود سلامت پوست و معکوس کردن پیری عمل می‌کنند. . بنابراین، در این مطلب به برخی از غذاهای رایجی که می توانند در رژیم غذایی روزانه گنجانده شوند و ممکن است علائم پیری را به تاخیر بیندازند و سطح کلاژن را در بدن افزایش دهند، اشاره می‌کنیم.

خبر مرتبط
تاثیر عجیب حذف نمک در درمان این بیماری مرگبار

نتیجه آزمایشی جدید نشان می‌دهد افرادی که مقدار نمک‌ مصرفی‌شان را با جایگزین نمک، کم کردند با کاهش قابل توجه ابتلا به خطر فشار خون بالا مواجه شدند.کلاژن چیست؟

4976358

کلاژن پروتئینی است که نقش مهمی در حفظ ساختار، قدرت و قابلیت ارتجاعی بافت‌های مختلف بدن از جمله پوست، استخوان‌ها، مفاصل و ماهیچه‌ها دارد. در حالی که بدن به طور طبیعی کلاژن تولید می‌کند، تولید آن با افزایش سن کاهش می‌یابد، که اغلب منجر به چین و چروک، درد مفاصل و سایر علائم پیری می شود. اما تغییر رژیم غذایی روزانه با غذاهای سالم نه تنها می‌تواند تولید کلاژن را افزایش دهد، بلکه از سنتز آن در بدن نیز حمایت می‌کند. در این مطلب همچنین به برخی از مواد غذایی اشاره می‌کنیم که می‌تواند به افزایش تولید کلاژن در بدن کمک کند.

میوه‌های خانواده مرکبات

4976356

مرکبات مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C هستند که برای سنتز کلاژن ضروری است. مصرف منظم مرکبات می‌تواند به حفظ سطح کلاژن سالم در بدن کمک کند.

آب قلم، آبگوشت استخوان

4976373

آبگوشت استخوان سرشار از کلاژن است، زیرا از جوشاندن استخوان‌های حیوانات و بافت همبند ساخته می‌شود. مصرف منظم آب استخوان می تواند بلوک‌های ساختمانی مورد نیاز بدن برای تولید کلاژن را در اختیار بدن قرار دهد.

ماهی

4976354

ماهی‌هایی مانند سالمون و تن سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که به تولید کلاژن و همچنین به بازسازی سلول‌ها و بافت‌ها کمک می‌کند.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ منبع خوبی از پرولین است، اسید آمینه‌ای که برای سنتز کلاژن مهم است. مصرف غذاهای غنی از پرولین، مانند سفیده تخم مرغ، می‌تواند تولید کلاژن را در بدن افزایش دهد.

توت‌ها

4976355

انواع توت‌ها مانند توت فرنگی، زغال اخته و تمشک سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C هستند که برای سنتز کلاژن ضروری است. گنجاندن انواع توت‌ها در رژیم غذایی می‌تواند به محافظت از کلاژن موجود و حمایت از تولید کلاژن جدید کمک کند.

سبزیجات

4976362

سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، کلم پیچ و چغندر سوئیس سرشار از ویتامین C و همچنین سایر مواد مغذی مانند ویتامین A و منگنز هستند که از تولید کلاژن حمایت می‌کنند و سلامت پوست را افزایش می‌دهند.

فلفل دلمه‌ای

4976368

فلفل دلمه‌ای، به ویژه فلفل قرمز و زرد، منابع عالی ویتامین C هستند. افزودن فلفل دلمه‌ای به رژیم غذایی می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن و حمایت از سلامت پوست شود.

سیر

4976369

سیر حاوی ترکیبات گوگردی است که برای سنتز کلاژن مهم هستند. گنجاندن سیر در رژیم غذایی می‌تواند به حمایت از تولید کلاژن و ارتقای سلامت پوست کمک کند.

آجیل و دانه‌ها

4976363

مغزها و دانه‌هایی مانند بادام، گردو و تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E هستند که از کلاژن در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

آووکادو

4976372

آووکادو سرشار از چربی‌های سالم و ویتامین E است که هر دو از تولید کلاژن حمایت کرده و سلامت پوست را تقویت می‌کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.