حمله هکری چین و روسیه به زیرساخت‌های حیاتی آمریکا

زیرساخت‌های حیاتی در سراسر ایالات متحده هم در برابر بازیگران دولتی و هم گروه‌های کوچک غیردولتی آسیب‌پذیر هستند.

هیل ادعا کرد: زیرساخت‌های وابسته به انرژی، امور مالی و اقتصادی، غذا و کشاورزی، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات شهری، حمل‌ونقل، آب و بسیاری موارد دیگر در آمریکا بارها و بارها توسط هکرهای وابسته به چین و روسیه مورد حمله و دستکاری قرار گرفته اند.

این رسانه افزود: تهدیدات شناخته شده علیه زیرساخت‌های حیاتی غیرنظامی هم تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا محسوب می شوند زیرا دفاع ملی این کشور به برخی از همین سیستم‌ها وابسته است.

این گزارش ادامه می دهد: به عنوان مثال، توانایی ارتش ایالات متحده برای استقرار نیروها در خارج از کشور به صنعت دریایی غیرنظامی، خطوط هوایی، بنادر و راه آهن بستگی دارد که همه آنها در ۱۰ سال گذشته توسط حملات سایبری مختلف مختل شده اند.

خبر مرتبط
آمریکا و چین پای میز مذاکره درباره هوش مصنوعی خواهند نشست

ایالات متحده و چین منافع مشترکی برای بحث در مورد تسلیحات خودکار، هوش مصنوعی و بسیاری از سوء استفاده‌های احتمالی و پیش بینی نشده از آن دارند. به گفته تحلیلگران و کارشناسان، مساله هوش مصنوعی و کاربردش در ارتش عظیم آنها، جزئی از منافع یا اهداف مشترکی هستند که در مذاکرات بهار ۲۰۲۴ بررسی می‌شوند.

کمیته خدمات مسلح سنا در سال ۲۰۱۴ گزارش داده بود که هکرهای چینی به طور مکرر شبکه پیمانکاران غیرنظامی فرماندهی حمل و نقل ایالات متحده را که ارتش برای پشتیبانی لجستیکی در صورت وقوع جنگ به آنها تکیه می کند، تخریب کرده اند.

هیل می افزاید: در همین راستا جن ایسترلی، مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ایالات متحده، سال گذشته هشدار داد، دشمنان خارجی آمریکا می توانند زیرساخت های این کشور را برای به دست آوردن برتری در درگیری های نظامی احتمالی مورد هدف قرار دهند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.