مسکو مدعی شد: حمله پهپادی اوکراین به کشتی‌های غیرنظامی روسیه

به گزارش خبرگزاری «رویترز» وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در شامگاه جمعه در منطقه جنوب غربی دریای سیاه، حمله پهپادی اوکراین را دفع کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک پهپاد نیروی دریایی اوکراین که در این حمله شرکت داشت منهدم شده است. این وزارتخانه اعلام کرد به هیچ کشتی غیرنظامی یا نظامی روسیه آسیبی وارد نشده است.

خبر مرتبط
دستبرد دوستان پوتین به گنجینه مالی روسیه/ وضعیت بحرانی در مسکو

همانند امروز که اخبار مربوط به جنگ روسیه و اوکراین در حال دست به دست شدن است، حدود 10 سال پیش هم در پی فرمان حمله پوتین به شبه جزیره کریمه، اخبار این عملیات نظامی در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، دریای سیاه مسیری مهم برای صادرات غلات روسیه و اوکراین است. ژوئیه گذشته، روسیه از تمدید قرارداد با میانجیگری ترکیه برای صادرات غلات ایمن از طریق منطقه خودداری کرد.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری «لوهانسک» و «دونستک» از اوکراین، از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد. ناتو و همپیمانانش عملیات نظارت و جمع آوری اطلاعات در منطقه دریای سیاه را از طریق پروازهای دوره‌ای و پهپادها تشدید کرده‌اند.

روسیه برای تقویت نیروی دریایی خود در این منطقه اخیرا  ناو‌های موشک انداز کلاس «کاراکورت» و کالیبر خود را در دریای سیاه  بار دیگر مستقر کرد.

ناو موشک انداز کلاس کاراکورت در جریان نبرد با اوکراین آسیب دیده بود، اما با تعمیر آن توسط روس‌ها اینک به صحنه عملیات بازگشته است.

مسکو ناو موشک انداز کالیبر را که یک نوع سامانه موشکی کروز است از طریق آبراه «ولگا-دون» به دریای سیاه منتقل کرده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.