رایزنی وزیر امور خارجه عربستان با مدیرکل آنروا

فیصل بن فرحان در دیدار با فیلیپ لازارینی مدیرکل آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (انروا) درباره همکاری های بین طرفین و راه های تقویت آن گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

خبر مرتبط
ارسال کمک مالی اضطراری اسپانیا به آنروا

مادرید سه میلیون و پانصد هزار یورو کمک اضطراری به آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) خواهد فرستاد.

بن فرحان در این دیدار، بار دیگر بر موضع عربستان در حمایت از انروا و پایبندی همه کشورهای کمک کننده به این آژانس به مسئولیت هایشان در راستای اهداف بشردوستانه برای کمک به فلسطینی ها و کاستن از آثار بحران انسانی کنونی در فلسطین اشغالی تأکید کرد.

آمریکا و برخی از کشورهای غربی اخیرا و به دنبال اتهام زنی رژیم اسرائیل به ۱۲ کارمند سازمان ملل مبنی بر نقش داشتن در حملات ۷ اکتبر (عملیات طوفان الاقصی)، اعلام کرد کمک‌های مالی خود را به آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی قطع کرده است.

خبر مرتبط
بورل هشدار داد؛ قطع بودجه آنروا خطرناک است

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا هشدار داد که قطع بودجه آنروا خطرناک بوده و ثبات را در منطقه تهدید خواهد کرد.

یک مقام ارشد سازمان ملل نیز در این باره اعلام کرد که مقامات رژیم صهیونیستی، اطلاعاتی را در مورد ادعای دخالت چند کارمند آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد (آنروا) در حملات ۷ اکتبر مشهور به عملیات طوفان الاقصی در اختیار این نهاد قرار داده اند که تحقیقات درباره این افراد آغاز شده است.

فیلیپ لازارینی رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که "فورا" قراردادهای کارکنانی را که گفته می شود در حملات ۷ اکتبر ۲۰۲۳ به «اسرائیل» دست داشته اند، فسخ می کند.

لازارینی ادامه داد که تحقیقات در مورد دخالت ادعایی کارمندان آغاز شده است و کسانی که در این حملات نقش داشته اند «از طریق پیگرد کیفری» پاسخگو خواهند شد.

وی گفت: این ادعاهای تکان دهنده در حالی مطرح می شود که بیش از دو میلیون نفر در غزه به کمک های حیاتی که آژانس از زمان شروع جنگ در غزه ارائه کرده است، وابسته هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.