واکنش کاخ سفید به حمله پاکستان/نمی‌خواهیم که...

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در هواپیمای ایر فورس وان گفت: ایران و پاکستان به خوبی مسلح هستند و ما نمی خواهیم شاهد افزایش تنش میان دو کشور باشیم. البته این ایران بود که اول پاکستان را مورد هدف قرار داد و این نمونه دیگری از رفتار بی ثبات کننده ایران در منطقه است.

خبر مرتبط
واکنش عجیب بایدن به حمله پاکستان به سراوان/این حملات نشان می‌دهد که...

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «حملات متقابل میان ایران ‌و پاکستان نشان می‌دهد تهران مورد قبول هیچ‌کس در منطقه نیست».

وی تصریح کرد: درگیری های ایران و پاکستان را زیر نظر داریم و خواهان تشدید تنش میان دو کشور نیستیم.

این سخنگوی دولت جو بایدن برغم رد ادعاها درباره غیرصلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران مدعی شد: نمی خواهیم ایران به سلاح هسته ای دست یابد زیرا ایران هسته ای برای منطقه و جهان خطرناک است.

کربی که در پاسخ به سوالی درباره ادعای بایدن مبنی بر عدم مقبولیت ایران در منطقه سخن می گفت،  ادعا کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از همان اول اعلام کرده است که از هسته شدن ایران جلوگیری خواهد کرد.

خبر مرتبط
واکنش اتحادیه اروپا به حمله پاکستان به سراوان

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا، تنش‌های مرزی اخیر میان ایران و پاکستان را بسیار نگران کننده توصیف و بر لزوم خویشتن‌داری دو کشور تاکید کرد.

وی مدعی شد: ما به دنبال دیپلماسی برای دست یابی به این هدف هستیم اما همانطور که می دانید این دیپلماسی در زمان نزدیک اتفاق نخواهد افتاد. ما می خواهیم توانایی خود را برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران حفظ کنیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.