واکنش اتحادیه اروپا به حمله پاکستان به سراوان

پیتر استانو روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در بروکسل افزود: اینها رویدادهای ناراحت کننده‌ای هستند که فقط به ایران و پاکستان محدود نمی‌شود و اتحادیه اروپا به شدت نگران گسترش خشونت در خاورمیانه و اکنون جنوب آسیا است.

وی ادامه داد: این حملات برای اتحادیه اروپا بسیار نگران کننده است زیرا حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها را نقض می کند. آنها همچنین تأثیر بی ثبات کننده ای بر منطقه دارند.

خبر مرتبط
واکنش مسکو به حمله پاکستان به سراوان

وزارت خارجه روسیه از ایران و پاکستان خواست «خویشتنداری حداکثری» از خود نشان دهند.

سخنگوی اتحادیه اروپا افزود: از همه بازیگران در منطقه می خواهیم که حداکثر خویشتن داری را به خرج دهند و برای کاهش تنش، ترجیحاً از طریق دیپلماتیک و نه از طریق ابزار نظامی تلاش کنند.

در حمله صورت گرفته توسط پاکستان به یک روستا در اطراف سراوان، ۹ نفر از اتباع غیر ایرانی کشته شدند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ساعاتی پیش در سخنانی، حمله انجام شده توسط پاکستان به منطقه مرزی جمهوری اسلامی ایران را محکوم و تاکید کرد که بمنظور ابلاغ رسمی اعتراض و درخواست توضیح دولت پاکستان در این رابطه، کاردار سفارت این کشور در تهران در حال احضار به وزارت امورخارجه است.

ممتاز زهرا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان هم با بیان اینکه اسلام‌آباد «به حاکمیت و تمامیت ارضی همسایه خود احترام می‌گذارد» افزود: ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم و با توجه به روابط برادرانه میان دو کشور انتظار می‌رود هیچ اقدامی برای تحت تاثیر قرار گرفتن صلح و امنیت در منطقه صورت نگیرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.