اولین واکنش سخنگوی وزارت خارجه پاکستان/ هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم+ فیلم

ممتاز زهرا طی کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در اسلام‌آباد طی پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایران کشور برادر ما است و مردم پاکستان برای ملت ایران احترام و محبت زیادی قائل هستند.

وی افزود: ما هیچ تمایلی به تشدید تنش‌ها نداریم و با توجه به روابط برادرانه میان دو کشور انتظار می‌رود هیچ اقدامی برای تحت تاثیر قرار گرفتن صلح و امنیت در منطقه انجام نخواهد شد.

ممتاز زهرا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار نزدیک و همسایه ما است و معتقدیم که کانال‌های ارتباطی میان دو کشور می‌تواند راهکار رسیدگی به مسائل مشترک باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: ما همواره بر گفت‌وگو و همکاری در مقابله با چالش‌های مشترک از جمله تهدید تروریسم تاکید کرده‌ایم و به تلاش خود برای یافتن راه‌حل‌های مشترک ادامه خواهیم داد.

ممتاز زهرا افزود: پاکستان به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین المللی، از اصول و اهداف منشور سازمان ملل متحد از جمله تمامیت ارضی و حاکمیت کشورهای عضو حمایت می کند.

وی به زعم خود گفت که پاکستان با پیروی از اصول بین المللی و با استفاده از حقوق مشروع خود در چارچوب قوانین بین المللی، هرگز اجازه نخواهد داد که حاکمیت و تمامیت ارضی خود تحت هیچ شرایطی به چالش کشیده شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که این کشور به حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران احترام کامل می گذارد و تنها هدف از اقدام امروز تامین امنیت و منافع ملی پاکستان بود که در درجه اول اهمیت قرار دارد و قابل خدشه نیست.

وی گفت که طی یکسال اخیر شاهد دستاوردهای امیدبخشی در همکاری‌های دوجانبه پاکستان و ایران بودیم از جمله گام‌های مهمی در توسعه مرزها برای اهداف اقتصادی، لذا اسلام‌آباد تمایل به تداوم تعاملات دوجانبه با تهران در همه زمینه‌ها دارد.

خبر مرتبط
ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره حوادث سراوان شد+فیلم

در واکنش به انفجار شب گذشته در روستایی در سراوان، جمهوری اسلامی ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره این حوادث شد.

پیش از این علیرضا مرحمتی معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از کشته شدن هفت غیر ایرانی بر اثر حمله موشکی پاکستان در یک روستای مرزی خبر داد.

مرحمتی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ساعت چهار و پنج دقیقه صبح امروز پنجشنبه، صدای چند انفجار در محدوده شهرستان سراوان به گوش رسید که پس از بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم پاکستان یکی از روستاهای مرزی ایران را با موشک مورد هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: در این حمله سه زن و چهار کودک غیر ایرانی کشته شدند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: یک انفجار نیز نزدیک سراوان صورت گرفته که در آنجا تلفاتی نداشتیم.

سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.