توقیف خودروی هیوندای مشکی در شهرک غرب / ماجرا چیست؟

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت اعلام کرد: روز شنبه مورخه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ عوامل پلیس امنیت عمومی مستقر در میدان صنعت واقع در شهرک غرب؛ یک دستگاه خودروی هیوندای مشکی دارای سابقه توقیف فیزیکیِ خودرو را (کشف حجاب در مرحله سوم ارسال پیامک) شناسایی کردند و برابر قانون از راننده درخواست شد فرایند توقیف خودرو اجرا شود.

با دستور توقف پلیس و اطلاع رانندۀ محترم؛ این شخص در ابتدا از اجرای دستور خودداری کرد که پس از ارائه توضیحات لازم به ایشان مسیر قانونی طی شد و سایر اظهارات طرح‌شدۀ فضای مجازی در این خصوص صحت ندارد.

خبر مرتبط
جسد مرد میانسال در استخر کشاورزی کشف شد

به گفته سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش نشانی قزوین، جسد بی جان مردی با حدود ۵۸سال سن در یکی از استخرهای کشاورزی کشف شد.

گفتنی است فرایند توقیف خودرو در چهارچوب طرح عفاف و حجاب در مرحله اول به‌صورت پیامکی و ارشادی است و در این مرحله برابر لینک ارسالی در پیامک قابل اعتراض و رسیدگی است.

پیامک مرحله دوم توقیف خودرو به‌صورت سیستمی و منع خدمات (خرید و فروش خودرو، خلافی خودرو و...) است که به‌مدت دو هفته است.

پیامک مرحله سوم ارجاع مالک خودرو به پلیس+۱۰ برای اعمال قانون و توقیف خودرو به‌صورت فیزیکی و به‌مدت یک هفته تا اجرای فرایند رفع توقیف است.

 نکته قابل توجه اینکه در تمامی مراحل نیاز به حضور در اماکن پلیس نیست و مرحله سوم از طریق دفاتر خدماتی پلیس+۱۰ امکان‌پذیر است.

همچنین در صورت کشف حجاب توسط سرنشین خودرو پیامک برای مالک خودرو جهت سیر مراحل قانونی ارسال می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.