سازمان غذا و دارو خواستار بودجه  ۱۲۵ هزار میلیاردی شد

 

 

 

حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه سلامت بنیان دو درباره درخواست بودجه برای سال ۱۴۰۳ گفت: درخواست ما ۱۲۵ هزارمیلیارد بوده است، اما هنوز جداول مشخص نشده که چه میزان از این درخواست تصویب شده امیدواریم که عددی نزدیک به آن را تصویب کنند.

وی درباره تخصیص بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: برای سال جاری که بودجه ۶۹ همت بود تقریبا ۳۲ هزار میلیارد تخصیص پیدا کرده و ما امیدواریم تا پایان سال به صورت کامل تخصیص پیدا کند. البته بخشی از آن باید برای مابه التفاوت ارز به بانک مرکزی پرداخت شود و امیدواریم سازمان‌های بیمه گر تعهدات خود را پرداخت کنند تا بتوانیم تعهدات به تولیدکنندگان را پرداخت کنیم.

وی گفت: در سال گذشته در اوایل پاییز با کمبودهایی مواجه بودیم و مشکلاتی در زمینه تامین سرم، آنتی بیوتیک خوراکی و داروهای بیهوشی داشتیم امسال اگر بخواهیم با سال قبل مقایسه کنیم قطعا شرایط بهتری داریم.

وی ادامه داد: بسیاری از کمبودهای سال قبل را به همت تولیدکنندگان نداریم بسیاری از محصولات که در سال قبل با مشکل مواجه بود امسال در حال توزیع است و داروهایی داریم که در طول یکسال گذشته به سبد دارویی ما اضافه شده است.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی به شرکتهای دارویی داده شده به دنبال این هستیم تا این تسهیلات برای شیرخشک و تجهیزات هم داده شود.

رئیس سازمان غذا ودارو گفت: امسال از طریق سامانه های هوشمند کمبودها را رصد می کنیم برخی اوقات براساس اعلام سامانه ها یک دارو یا شیرخشک و ... در یک منطقه کمبود است و باز براساس همین اطلاعات سامانه‌ها مشخص می شود در یک منطقه مشکل و کمبود نیست و این کمبودها را از این طریق جبران می کنیم‌.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.