توقیف ۸۰۰ موتورسیکلت متخلف در 48 ساعت گذشته

 

سرهنگ احسان مؤمنی؛ معاون عملیات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به اجرای طرح ۱۰ پلیس راهور اشاره و اظهار کرد: تخلف عبور از محل ممنوع، تردد در خطوط ویژه، حرکت خلاف جهت و پلاک مخدوشی جزء مواردی است که باعث می‌شود در صورت تخلف موتورسیکلت‌ها به پارکینگ منتقل شوند؛ به همین دلیل در ۴۸ ساعتی که از اجرای طرح ۱۰ در شهر تهران می‌گذرد ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف به پارکینگ منتقل شدند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در بحث توقیفات ساعتی، موتورسیکلت دیگر به پارکینگ منتقل نمی‌شود بلکه محل‌هایی را در کنار خطوط ویژه خیابان ولیعصر ( عج ) پیش‌بینی کرده‌ایم که این موتورسیکلت‌ها حداقل ۱ و حداکثر ۳ ساعت در کنار این معابر متوقف شوند؛ این موتورسیکلت‌ها تخلفاتی جز موارد بالا را انجام داده‌اند.

وی افزود: در بحث توقیفات ساعتی در طول این دو روزی که از اجرای طرح ۱۰ گذشته است ، ۶۸۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در سطح شهر تهران توقیف ساعتی شدند. 

موؤنی بیان کرد: در ادامه اجرای طرح ۱۰ بحث موتوریار را داریم که موتورسوران متخلف در کنار همکاران بنده مستقر شده و بعد از یک آموزش ۱۰ دقیقه ای خود راکب همکار پلیس می‌شود و در بحث روان‌سازی ترافیک و برخورد با دیگر تخلفات دیگر موتورسواران به پلیس کمک می‌کند که در اجرای طرح ۱۰ در این دو روز، ۱۵۰۰ موتورسوار متخلف نیز آموزش دیدند. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: اقدام بعدی پلیس راهور آشکارسازی است که بر اصل خوب دیدن است؛ موتورسیکلت‌هایی که در سطح شهر تردد می‌کنند به دلیل کوچکی خیلی وقت‌ها دیده نمی‌شوند و خودروها با آنها برخورد می‌کنند لذا آشکارسازی موتورسیکلت‌ها مهم است که برچسب‌هایی به همین منظور تهیه شده است و در قسمت عقب و جلو وصل می‌شود. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: کسانی که در بحث توقیفات ساعتی و طرح موتوریار بوده‌اند این آشکارسازی نیز برای آنها انجام شد؛ یعنی ۲۳۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در طول این ۴۸ ساعت آشکارسازی شدند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.