شبکه اجتماعی ایکس حساب «القسام» را مسدود کرد

پلتفرم «ایکس» در اقدامی جانبدارانه حساب رسمی گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس را تنها چند ساعت پس از ایجاد، مسدود کرد، اقدامی که خشم کاربران این پلتفرم را به دنبال داشت و آن را نشان‌دهنده استانداردهای دوگانه غرب دانستند.

دنبال‌کنندگان تحولات فلسطین و به طور ویژه نوار غزه تعجب خود را از این اقدام ابراز کردند.

آنها در واکنش به این مساله در حساب‌های کاربری خود تاکید کردند مسدود کردن صفحه القسام تنها نشان‌دهنده انحطاط اخلاقی اشغالگران «اسرائیلی» در مقابله با هر مقاومت آشکاری با آن و تلاش برای از بین بردن واقعیت و پنهان کردن جنایات اشغالگران صهیونیست در حق غیرنظامیان فلسطینی است.

خبر مرتبط
اسرائیل اعتراف کرد: از محل حضور رهبر حماس اطلاع داریم/ امکان هدف قرار دادنش را نداریم

یک روزنامه عبری ادعا کرده است که از محل حضور رهبر جنبش حماس آگاه است اما توان هدف قرار دادن او را ندارد.

گردان‌های القسام عصر دوشنبه هشتم ژانویه ۲۰۲۴ حساب کاربری را برای خود در پلتفرم ایکس ایجاد کرد تا اخبار مقاومت و آخرین عملیات‌های نظامی و تحولات درگیری در برابر اشغالگران در جنگ علیه غزه را به اشتراک بگذارد.

القسام در حساب کاربری خود در ایکس از مردم کشورهای عربی و تمام مردم جهان خواسته بود، آدرس صفحه‌اش را در کانال‌های تلگرامی ارسال کنند اما ظرف چند ساعت این لینک غیرفعال و حساب کاربری آن حذف شد.

نکته جالب این است که حساب کاربری القسام در همان چند ساعت نزدیک به ۱۳۰ هزار دنبال‌کننده جذب کرد و مطالبی که در این صفحه به اشتراک گذاشت، مورد پسند ده‌ها هزار کاربر قرار گرفت.

خبر مرتبط
رمزگشایی اسماعیل هنیه از یک ترور/ مغز متفکر حماس در کرانه باختری که بود؟

اسماعیل هنیه گفت: شهید العاروری به عنوان یکی از رهبران جنبش حماس و در راس رهبران کرانه باختری، امانت را به دوش و پرچم را بدست گرفت و مسیرهایی استراتژیک برای آن ترسیم کرد.

کاربران این شبکه اجتماعی نارضایتی خود را از مسدود شدن صفحه القسام ابراز داشته و مالک پلتفرم ایکس را به سرکوب آزادی بیان و تبعیت از دستورالعمل‌های سیاسی اشغالگران که دشمن سرسخت حماس است، متهم کردند.

آنها اظهار کردند که پلتفرم ایکس نیز بسیار شبیه به دیگر پلتفرم‌ها شده و استانداردهای دوگانه‌ای را در پیش گرفته و به ارتش رژیم صهیونیستی اعتبار می‌بخشد و به آن اجازه می‌دهد تروریسم خود را علیه بی‌گناهان اعمال کرده و از حساب کاربری خود برای تهدید آنها استفاده کند اما حساب کاربری القسام را که اقدامات خصمانه ارتش تروریستی صهیونیستی را افشا کرده و واقعیت را نشان می‌دهد، سانسور می‌کند.

سخنگوی پلتفرم ایکس تا این لحظه هیچ اظهارنظری درباره مسدود شدن صفحه القسام نداشته‌است.

 در جنگ اخیر در نوار غزه میان ارتش رژیم صهیونیستی و جنبش حماس، گردان‌های القسام و این ارتش وارد جنگ رسانه‌ای شدیدی در توییتر شدند.

پلتفرم ایکس در گذشته هم صدها حساب کاربری وابسته به جنبش حماس را حذف کرد.

گردان‌های القسام از ابتدای حملات دشمن صهیونیستی به نوار غزه، به دلیل محدودیت‌های سایر شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام و فیسبوک و ایکس برای محتواهای فلسطینی، بیانیه‌های خود را در کانالش در تلگرام منتشر می‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.