بایدن و امیر قطر درباره غزه رایزنی کردند

امیر قطر و رئیس جمهوری آمریکا در جریان گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر آخرین تحولات غزه و اراضی اشغالی فلسطین را مورد بررسی قرار دادند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر تماس تلفنی برقرار کرد و دو طرف در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی آخرین تحولات غزه و اراضی اشغالی فلسطین به ویژه تلاش‌های مربوط به میانجیگری جهت آرام‌سازی و دستیابی به توافق آتش‌بس پرداختند.

جو بایدن و تمیم بن حمد آل ثانی در ادامه درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مهم و مورد توجه دو کشور با یکدیگر رایزنی کردند.

قطر در کنار مصر یکی از کشورهایی است که برای برقراری آتش‌بس دائمی در غزه تلاش کرده و در آتش‌بس موقت نقش مهمی را ایفا کرده‌است.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.