دیدار روسای موساد و سیا با نخست وزیر قطر

 شبکه المیادین گزارش داد، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که دیدار روسای موساد و سیا با نخست وزیر قطر ظهر امروز در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار شده است.

در همین حال منابع خبری یکشنبه شب گزارش دادند که مقامات رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا با دادن امتیازاتی به توافق جدیدی برای مبادله اسرا دست پیدا کنند.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی یکشنبه شب گزارش داده بود که این رژیم در حال بررسی آزادی اسرای فلسطینی محکوم به قتل صهیونیست‌ها در توافق بعدی مبادله اسرا است.

بیانیه ارتش یمن درباره حمله به ۲ کشتی اسرائیلی

تارنمای "واللا" رژیم صهیونیستی نیز یکشنبه شب به نقل از دو منبع آگاه گزارش داده بود که «دیوید بارنیا» رئیس موساد و سرلشکر «نیتسان آلون» مسئول پرونده اسرای صهیونیستی این هفته برای بحث در مورد توافق جدید آزادی اسرا با نخست وزیر قطر در یکی از کشورهای اروپایی دیدار خواهند کرد.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام امنیتی مصری مدعی شد که رژیم صهیونیستی و حماس آماده آتش بس هستند و اختلافات باقی مانده بر سر جزئیات است.

رسانه‌های صهیونیستی پیش تر گزارش داده بودند، در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بر سر توافق جدید برای تبادل اسرا اختلاف نظر وجود دارد.

این خبرها درحالی است که اسامه حمدان از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرده که پیش از هر توافق برای مبادله اسرا، باید جنگ علیه نوار غزه به طور کامل و نهایی متوقف شود.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از هفته‌ها جنایت در این منطقه به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست ادامه مذاکرات و در نهایت از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت و در مقابل نیز رزمندگان مقاومت ضربات بیشتری به ارتش رژیم صهیونیستی وارد کرده و شمار زیادی از نظامیان صهیونیست را کشته و زخمی و دهها خودروی نظامی و تانک و ادوات زرهی آنها را تاکنون منهدم کرده اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.