نماینده روسیه در سازمان ملل : نتیجه رای منفی به قطعنامه هزاران کشته جدید است

«واسیلی نبنزیا»، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل در سخنانی در نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل درباره غزه گفت: «پس از وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش بس در غزه، ایالات متحده مسئولیت مرگ همه افراد در غزه را بر عهده دارد، زیرا به معنای واقعی کلمه به اسراییل مجوز کشتار داده است.»

سفیر روسیه در سازمان ملل تاکید کرد: «ایالات متحده در تلاش برای توجیه متحد خاورمیانه‌ای خود، بار دیگر قطعنامه شورای امنیت را وتو کرد. نتیجه چنین اقداماتی ادامه خونریزی وحشتناک، هزاران کشته جدید و فاجعه‌بار است.»

وی افزود: «سایر اعضای شورای امنیت و به طور کلی اعضای سازمان ملل نباید در این جنایت شریک شوند.»

در ۸ دسامبر، ایالات متحده قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را که توسط امارات متحده عربی ارایه شده بود، وتو کرد. این قطعنامه خواستار آتش بس فوری در نوار غزه بود. ۱۳ عضو از ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل، از جمله روسیه و چین به این قطعنامه رأی مثبت دادند، در حالی که انگلیس رأی ممتنع داد.

«رابرت وود»، معاون نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد که این قطعنامه از واقعیت فاصله دارد. وی خاطرنشان کرد که این سند در محکومیت جنبش فلسطینی حماس و تأیید مجدد حق تل آویو برای دفاع از خود ناکام مانده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.