گلایه چمران از کمبود بودجه استان تهران

 

 جلسه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران عصر امروز -۲۱ آذرماه ۱۴۰۲- باحضور استاندار تهران، شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از معاونان شهردار تهران برگزار شد.  

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست، بیان کرد: استان تهران با بیشترین جمعیت، کمترین بودجه را دریافت می‌کند. تصور می‌کنند به دلیل وجود مجتمع‌های لوکس، زیرساخت‌ها و بافت فرسوده تهران این اقدام نیز بدون اشکال است. 

وی افزود: تهران منابع چندانی در اختیار ندارد. اما با این حال جمعیت زیادی را در خود متمرکز کرده است. شهر تهران چندان ظرفیت پذیرش جمعیت بیشتر ندارد.

رییس شورای شهر با اشاره به اینکه به‌طور کلی در محدوده ساماندهی حریم و بافت فرسوده به‌رغم پیشرفت، چندان توفیقی نداشتیم، اعلام کرد: هر روز بر مساحت بافت فرسوده اضافه می‌شود. امروز گفته می‌شود مساحت بافت فرسوده شهر بیش از ۴۰۰۰ هکتار شده و این موضوع خطری بزرگ است.

چمران ادامه داد: اگر با اتومبیل در محدوده بهارستان حرکت کنید بافت‌های فرسوده را مشاهده خواهید کرد. این موضوع باید در دولت مطرح شده و برای آن بودجه در نظر گرفته شود. 

وی در خاتمه تأکید کرد: سال‌هاست که در حوزه اختصاص بودجه و وام شهروندان با بانک‌ها درگیر هستند. بانک‌ها با تخفیف و ارائه وام می‌توانند به موضوع بازآفرینی کمک کنند. 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.