انتقال حساب‌های ریالی وزارت نفت به خزانه

«سید احمدرضا دستغیب» امروز (سه‌شنبه)‌ در حاشیه حضور در وزارت نفت و پس از نشست با «جواد اوجی» وزیر نفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز فرصتی مغتنم بود که بازدیدی از وزارت نفت داشته باشیم و البته نشستی مطلوب برگزار شد.

وی افزود: آن چیزی اتفاق افتاد و دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز هست، موضوع رابطه مالی نفت و دولت است که قدم‌های خوبی توسط وزارت نفت در این حوزه برداشته شده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح‌کرد: امروز با حضور در مرکز پایش و رصد شرکت ملی نفت ایران، تولید نفت کشور را تا رسیدن محصول به پایانه‌های صادراتی مشاهده کردیم که شفافیت در این حوزه تا حد قابل قبولی مشخص بود.

دستغیب ادامه‌داد: نکته دیگر، توسعه زیرساخت‌های وزارت نفت در حوزه بالادست و پایین‌دست بود که به‌طور مشخص نمایان بود که این موضوع به پایداری منابع بودجه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه نفت، صنعتی مهم و تلاش بر این است که در گام دوم در حوزه مالی شاهد شفافیت بیشتری در این بخش باشیم، اظهار داشت: در حساب واحد خزانه کار خوبی توسط وزارت نفت انجام شده که قابل قبول است، هم‌اکنون ۹۵ درصد حساب‌های ریالی مجموعه نفت به خزانه منتقل شده که با رفع برخی مشکلات این عدد به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: باقی‌مانده حساب‌های منتقل نشده به خزانه عدد قابل‌توجهی نیست و تعداد کمی باقی مانده که این مهم نشان می‌دهد وضع وزارت نفت نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها قابل‌قبول است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.