الحاق پهپاد کرار مجهز به موشک هوا به هوا به پدافند هوایی غرب کشور

پهپاد کرار مجهز به موشک هوا به هوای مجید روز سه شنبه در مراسمی با حضور استاندار همدان به پدافند هوایی غرب کشور ملحق شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری همدان، در این مراسم پهپاد کرار مجهز به موشک هوا به هوای مجید با برد پروازی ۶۰۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۵۰ هزارپا با اعلام رمز «یا فاطمه الزهرا (س)» توسط استاندار همدان برای مأموریت‌های رهگیری و انهدام پرنده‌های متخاصم و ضد موشک به منطقه‌ی پدافندی غرب کشور الحاق شد.

استاندار همدان در این مراسم گفت:با پهپاد کرار هیچ نقطه از آسمان جمهوری‌اسلامی ایران برای دشمنان امن نخواهد بود و هر پرنده‌ی متخاصم و متجاوزی مورد هدف قرار خواهد گرفت.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود: پهپاد کرار یکی از دستاوردهایی است فرزندان ایران‌اسلامی با دانش بومی به آن دست یافتند و دارای قدرت پروازی ۶۰۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۵۰ هزارپا است که باعث ایجاد قدرت بازدارندگی بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: پدافند در گذشته زمین پایه بود و در هوا با پرنده‌های دارای سرنشین ماموریت انجام می‌شد اما پهپاد کرار بدون سرنشین قدرت مانور در همه‌ی عرصه‌ها را داراست.

استاندار همدان افزود: این پهپاد در آزمایشات و مانورهای انجام شده به صورت صددرصد موفق عمل کرده و قدرت بازدارندگی بالایی برای جمهوری‌اسلامی ایران در مقابل دشمنان ایجاد کرده است.

در آئین الحاق پهپاد کرار مجهز به موشک هوا به هوای مجید به پدافند هوایی غرب کشور همچنین امیر علی اسدی فرمانده منطقه پدافند هوایی غرب کشور، امیر پروزیر مرادبکی فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه، سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، امام جمعه و فرماندار کبودرآهنگ و جمعی از فرماندهان و مسئولین نظامی، امنیتی و انتظامی و مدیران استانی و شهرستانی در این مراسم حضور داشتند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.