رسانه عربی دروغ بزرگ اسرائیل را لو داد

این رسانه عبری همچنین افزود، بعد از انجام تحقیقات مربوطه مشخص شد بین آمار رسمی ارتش درباره تعداد زخمی‌های آن در جنگ غزه با آماری که بیمارستان‌ها می‌دهند تفاوت زیادی وجود دارد. ارتش اسرائیل اعلام کرده که از ۷ اکتبر تاکنون ۱۵۹۳ نظامی زخمی شده‌اند اما آماری که بیمارستان‌ها ارائه می‌دهند حاکی از اختلاف بزرگ و غیرقابل توضیح بین این آمارهاست؛ جایی که تنها در یک بیمارستان ۱۹۴۹ زخمی وجود دارد.

هاآرتص تصریح کرد، ارتش اسرائیل برای اولین بار از زمان جنگ روز یکشنبه تعداد نظامیان مجروح را ۱۵۹۳ نفر اعلام کرد و گفت که جراحت ۲۵۵ نفر از آنها شدید است و ۴۴۶ نفر جراحت متوسط و ۸۹۲ نفر جراحت سطحی دارند. اما بررسی‌های انجام شده توسط بیمارستان‌هایی که نظامیان زخمی اسرائیلی به آنجا مراجعه کردند یا هنوز هم در این بیمارستان‌ها بستری هستند، نشان دهنده تفاوت فاحش بین آمار اعلام شده توسط ارتش اسرائیل و آمار بیمارستان‌هاست.

در ادامه این گزارش آمده است، به عنوان مثال تنها بیمارستان برزیلای گزارش داد که از ۷ اکتبر ۱۹۴۹ نظامی مجروح جنگی را پذیرش کرده است. همچنین ۱۳۷ نفر در بیمارستان «اسوتا» در اسدود، ۱۴۸ نفر در «ایحلوف»، ۱۸۱ تن در «رامبام»، ۲۰۹ نفر در «هداسا»، ۲۸۷ نفر در «بیلنسون»، ۱۳۹ تن در «شعاری تزیدیک»، ۱۰۰۰ نفر در بیمارستان «سوروکا» و حدود ۵۰۰ نفر در بیمارستان «شیبا» پذیرش شده‌اند که البته این یک لیست جزئی از تعداد مجروحان نظامی اسرائیل است.

این رسانه صهیونیستی تاکید کرد، حتی اگر بخواهیم خطاهای احتمالی در ثبت تعداد مجروحان در شرایطی مانند انتقال آنها از بیمارستانی به بیمارستان دیگر را نیز در نظر بگیریم، باز هم این میزان از تفاوت در آمار ارائه شده توسط ارتش با آمار بیمارستان‌ها غیرقابل توضیح است. به ویژه اینکه آماری که بیمارستان‌ها ارائه داده‌اند مربوط به بیمارستان‌هایی است که همه آنها مستقیما با مجروحان جنگی سروکار دارند و بنابراین آمار آنها مربوط به نظامیانی است که در جنگ غزه زخمی شده‌اند.

حدود دو هفته قبل ارتش اسرائیل که ابتدا از پاسخ به هر سوالی درباره تلفات خود در جنگ غزه خودداری می‌کرد، به درخواست روزنامه هاآرتص مجبور شد سکوت خود را بشکند و مدعی شد که حدود هزار نظامی اسرائیلی از ابتدای جنگ غزه مجروح شده‌اند؛ درحالی که آمار بسیار بیشتر از این‌هاست.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.