اردوغان دست بردار نیست/ تهدید سفت و سخت علیه نتانیاهو

رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی درباره جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکید کرد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌دلیل این جنایات به سرنوشت «اسلوبودان میلوشویچ» رئیس‌جمهوری اسبق صربستان و معروف به «قصاب بالکان» دچار خواهد شد.

 رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه طی اظهاراتی در هفتمین همایش بین‌المللی شبکه «تی‌آرتی ورلد» در هتل «هیلتون بومونتی» استانبول درباره تحولات اخیر در فلسطین تاکید کرد: نتانیاهو و حامیانش به دلیل حمایت از تروریسم، تروریست هستند و قطعا در دادگاه لاهه محاکمه خواهند شد.

خون اردوغان به جوش آمد/ برای محاکمه نتانیاهو آماده می‌شویم 

اردوغان با بیان اینکه ائتلاف‌های رسانه‌ای جهانی برای اغماض اتفاقات وحشیانه در غزه و مشروعیت بخشیدن به کشتار خبرنگاران به بهانه حضور حماس در آنجا تلاش می‌کنند، گفت: اسرائیل که به‌رغم تمامی اقدامات وحشیانه نتوانست روحیه مقاومت مردم غزه را از بین ببرد، در حال باخت جنگ پروپاگاندای رسانه‌ای هم است.

وی گفت که ترکیه برای جلوگیری از ریخته شدن اشک و خون و ویرانی در غزه آماده مسئولیت پذیری است.

اردوغان با تاکید بر اینکه امروز بهتر درک می‌کنیم سازمان‌های بین‌المللی مسئول تامین صلح و امنیت جهانی، قابلیت حل این مسئله را ندارند، گفت: تاوان هر لحظه دیرکرد برای ایجاد صلح پایدار را نه کشورهای آتش بیار معرکه غربی بلکه ملت مظلوم فلسطین می‌پردازند.

وی در ادامه گفت: اگر نتوانیم جلوی ظلم اسرائیل را بگیریم، هیچ‌کس در هیچ‌کجای دنیا احساس امنیت نخواهد کرد.

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین درباره قتل خبرنگاران توسط رژیم اسرائیل نیز تصریح کرد: هر روز یک روزنامه‌نگار به قتل می‌رسد، اما هیچ یک از نهادهایی که سال‌ها از آزادی رسانه بحث می‌کنند، چیزی نمی‌گویند.

اردوغان تاکید کرد: بیش از ۷۰ روزنامه‌نگار در غزه جان باختند. دنیا کجاست، ارگان‌های رسانه‌ای معروف دنیا کجا هستند؟ چرا حرف نمی‌زنند؟

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.