خون اردوغان به جوش آمد/ برای محاکمه نتانیاهو آماده می‌شویم

رئیس جمهور ترکیه ضمن انتقاد از سکوت غرب و ناتوانی سازمان ملل در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، از برنامه آنکارا برای پیشبرد محاکمه مقامات تل‌آویو خبر داد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه)‌ ضمن توصیف کردن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی به‌عنوان «قصاب غزه» گفت که برای محاکمه او آماده می‌شوند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی توضیح داد: «سکوت غرب در مورد هدف قرار دادن خبرنگاران و پرسنل پزشکی در غزه، اسرائیل را به ادامه جنایات خود تشویق می‌کند. با کشورهایی که منبع تصمیم‌گیری در سازمان ملل را کنترل می‌کنند، نمی‌توان به صلح دست یافت و این سیستم باید تغییر کند».

تاریخ محاکمه نتانیاهو اعلام شد/ نخست‌وزیر اسرائیل در انتظار شهادت افسران پلیس 

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بمب اتمی دارد اما آن را تکذیب می‌کند، تصریح کرد: «نتانیاهو با عنوان قصاب غزه در تاریخ ماندگار می‌شود و ما در حال آماده شدن برای محاکمه او هستیم».

طبق این گزارش، اردوغان ادامه داد: «نتانیاهو، قصاب غزه، برنامه‌های توسعه طلبانه‌ای دارد که فراتر از غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی است و ما باید با نقشه‌های او مقابله کنیم».

به نوشته آناتولی، وی درباره کمک‌های ترکیه به نوار غزه گفت: «ما کمک‌های پزشکی و بشردوستانه را به غزه فرستادیم و ده‌ها نفر را برای درمان در ترکیه دریافت کردیم».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اظهارات نفرت‌پراکنی علیه اسلام را نباید پذیرفت، تاکید کرد: «غرب سوزاندن قرآن کریم را آزادی بیان می‌داند اما جنایات در نوار غزه را نمی‌بیند».

اردوغان همچنین افزود: «ما چشم‌اندازی برای بحث در مورد راهبردهای جدید، از جمله محاکمه مسئولان اسرائیلی قتل عام در نوار غزه داریم».

پیش از این نیز وزارت خارجه ترکیه شامگاه دوشنبه گفت که رژیم صهیونیستی در جنگ علیه نوار غزه، قوانین بین‌المللی و حقوق بشر را کاملا نادیده می‌گیرد. 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.