کلاهبرداری با فروش شارژ ارزان قیمت/ با این ترفند حسابتان را خالی می کنند

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که عامل راه‌اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت بود، خبر داد.

وی بیان داشت: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد برای خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که مدعی بودند شارژ تلفن همراه را با قیمت ارزان‌تر از بقیه به فروش می‌رسانند، بنده هم بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه اقدام به خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و تمام موجودی حسابم را از دست دادم.

یک شیوه قدیمی کلاهبرداری که هنوز جواب می دهد؛ پلیس هشدار داد 

مرتضوی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت و سپس هدایت شهروندان برای پرداخت از طریق این درگاه از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: متخصصین سایبری پلیس فتا پس از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی وی را به دست آورده و پس از تشریفات قضائی متهم در یکی از شهرستان‌های اصفهان دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

وی بیان کرد: شهروندان شارژهای تلفن همراه مورد نیاز خود را فقط از مراکز و اپلیکیشن مالی مورد تائید و معرفی شده در وب سایت اصلی بانک‌ها و یا مورد تائید بانک مرکزی و نصب شده از منابع اصلی و یا وب سایت اپراتورها تهیه کنند و به نتایج نشان داده شده توسط موتورهای جستجوگر اکتفا نکنند چرا که احتمال تقلبی (فیشینگ) بودن برخی از این نتایج نشان داده شده متصور است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.