درخواست عجیب اردن از کشورهای عربی / به سفارتخانه‌های آمریکا حمله کنید

  رای الیوم نوشت: شیخ «مراد العضایله» دبیرکل بزرگترین احزاب مخالف اردنی، بازگشته تا تحرکی مردمی در اردن به دنبال از سرگیری جنگ رژیم صهیونیستی در غزه به عمل آورد.

این رسانه نوشت: شیخ العضایله بازگشته تا از پایتخت های کشورهای عربی به ویژه کشورش بخواهد که درهای خود را به سوی مقاومت فلسطین بگشایند.

درخواست جهانی اردن درباره غزه/ برای توقف جنگ وارد عمل شوید

وی همچنین خواستار آزادی اعضای حماس از زندانهای عربی به ویژه در اردن و افتتاح دفتر حماس در این کشور شد.

العضایله همچنین خواستار حرکت مردمی به سمت سفارتخانه های آمریکا در کشورهای عربی و اسلامی شد.

وی خواستار محاصره سفارتخانه های آمریکا در کشورهای عربی و اسلامی در راستای تاکتیک اعتراضی شد، زیرا از نگاه العضایله، آمریکا در ورای جنگ علیه کشورهای عربی و مسلمین از طریق حمایت مستقیم و تسلیحاتی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است.

از نگاه العضایله، پس از سفر اخیر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به تل آویو در واقع او چراغ سبز به ارتش اشغالگر برای تداوم حملات شدید به ساکنان غزه به ویژه جنوب آن داده است.

رای الیوم در ادامه درباره روابط حماس با اردن نیز معتقد است: کارشناسان و دست اندرکاران پرونده حماس و اردن، این پرونده را به ارتباطات اقتصادی اردن با کمک های آمریکا گره می‌زنند که مانع از برقراری روابط مستقیم میان حماس و امان می‌شود. روابط رسمی حماس و اردن با وجود ارتباطات لجستیک در زمینه ارسال کمک به بیمارستان‌های صحرایی اردن در غزه، شاهد تحول چشمگیری نخواهد بود و امان به دلایل زیادی که همچنان مبهم است، گامی به سمت حماس برنداشته است.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه و هدف قرار دادن مردم بی دفاع این منطقه کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر هم زخمی شده اند.​

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.