تهدید رهبران حماس به ترور / موساد ترکیه و قطر را ناامن می کند؟

 رونِن بار، رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) در ویدیویی که «شبکه کان» آن را منتشر کرد، گفت: اسرائیل برای ترور رهبران حماس در خاک ترکیه و قطر تلاش خواهد کرد. این مساله احتمالا چندین سال به طول می‌انجامد. این مأموریت نسل امروز اسرائیل است.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، وی گفت که بخشی از مسؤولیت شکست امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مقابله با حمله مقاومت فلسطین را بر عهده می‌گیرد.

تنها راه حل توقف جنگ غزه / گره پایان جنگ اسرائیل و حماس به دست کدام کشور باز می شود ؟

رونن بار افزود که شین بت از تجربه‌هایی که به دست آورده در جبهه‌های دیگری نه فقط در نوار غزه استفاده می‌کند.

وی گفت: حجم تهدیداتی که اسرائیل در معرض آن قرار می‌گیرد، بی‌سابقه است.

رونن بار ادامه داد: کابینه یک هدف را برای ما مشخص کرده‌است و آن از بین بردن حماس است و ما مصمم به انجام این مساله هستیم. در هر مکانی باید این هدف را محقق کنیم. در غزه، کرانه باختری، لبنان، ترکیه و قطر و حتما این مساله چندین سال به طول می‌انجامد. این «عملیات ویژه مونیخ» برای ما است. اشاره وی به عملیات تروری است که موساد علیه رهبران فلسطینی با ادعای مشارکت در برنامه‌ریزی برای عملیات مونیخ در سپتامبر ۱۹۷۲ انجام داد.

رونن بار خاطرنشان کرد: این مسؤولیت امنیتی بر دوش ما است. وظیفه ما ایجاد امنیت و احساس امنیت است. متاسفانه ما هفتم اکتبر نتوانستیم این کار را انجام دهیم، اما ما در حال پیشرفت هستیم. عملیات اصلی که دستگاه‌های امنیتی اسرائیل انجام می‌دهند، مخفی است و هیچ کسی از آن خبر ندارد. اتفاقات زیادی وجود دارند.

در این راستا جنبش حماس به تهدیدات رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن رهبران این جنبش در داخل و خارج واکنش نشان داد.

طاهر النونو، مشاور اطلاع رسانی رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: این تهدیدات نشان دهنده بحران سیاسی و نظامی است که دشمن به دلیل پایداری ملت قهرمان و مقاومت شجاع ما به آن دچار شده‌است. این تهدیدات هیچ یک از رهبران حماس را که خونشان و خون خانواده‌هایشان با خون فرزندان ملت صبور ما در هم آمیخته شد، نمی‌ترساند. این تهدیدات نقض آشکار حاکمیت کشورهای برادر و دوستی است که رهبران دشمن درباره آن صحبت کرده‌اند. این تهدیدات لطمه زدن به امنیت این کشورها است و باید به خاطر آن دشمن را تحت پیگرد قرار داده و آن را به دلیل تجاوز و غرورش محاکمه کرد.

رهبران حماس در لبنان، ترکیه و قطر هستند یا اینکه به صورت مکرر به آنجا می‌روند. قطر در آتش بسی که حدود یک هفته طول کشید، اما روز جمعه به پایان رسید، میانجیگری کرد.

در سال ۱۹۹۷ مزدوران موساد در مسموم کردن و ترور خالد مشعل، رهبر حماس در آن زمان در اردن شکست خوردند و رژیم صهیونیستی مجبور شد پادزهر لازم را برای نجات زندگی مشعل به اردن بدهد. در آن زمان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود.

این در حالی است که جمعه آتش‌بس در غزه به پایان رسید، ارتش اشغالگر به تجاوزات خود در غزه ادامه می‌دهد و طی ساعات گذشته چندین محله پرجمعیت از جمله بیمارستان کمال عدوان را مورد حملات و بمباران شدید قرار داد و صدها شهید و مجروح بر جای گذاشت.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.