اظهارات جدید خالد مشعل درباره نتایج جنگ حماس و اسرائیل

مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «خالد مشعل»، رئیس این جنبش در خارج گفت، رنج بیش از ۵۰۰۰ هزار اسیر فلسطینی در زندان های اشغالگر و مرگ تدریجی غزه پس از ۱۷ سال محاصره عامل تصمیم رهبری حماس و گردان‌های پیروز برای شروع این عملیات بود.

وی بر توسعه فعالیت مقاومت از انتفاضه‌ها و جنگ‌های غزه گرفته تا برداشتن گام بزرگی مانند عملیات طوفان الاقصی در مسیر طولانی آزادسازی فلسطین تاکید کرد و گفت، عملکرد چشمگیر مجاهدان نخبه القسام در مقابله با نیروهای زمینی متجاوز به غزه، علاوه بر ایمان خالصانه و پایبندی آنها به قرآن، کیفیت آموزش را نشان می‌دهد.

مشعل گفت، رهبری عرب از زمان ابتکارعمل‌ عربی تا آخرین اجلاس سران، در برابر تهاجم صهیونیست‌ها درمانده به نظر می‌رسد. اگر الجزایری‌ها، افغان‌ها و ویتنامی‌ها به سخنان مدافعان شکست‌گرایی که خواستار تسلیم شدن مقاومت هستند گوش می‌دادند، الجزایر، افغانستان و ویتنام از استعمار و اشغال رهایی نمی‌ یافتند.

وی خاطرنشان کرد، عملیات طوفان الاقصی یک شکست روحی، نظامی و اطلاعاتی به اشغالگر وارد کرد و انشاءالله این شکست به زودی تکمیل خواهد شد. هفتم اکتبر ثابت کرد که می توان اشغالگر صهیونیستی تروریستی را شکست داد و جهانیان را درباره عدالت مسئله فلسطین آگاه کرد. اشغالگر صهیونیستی آنگاه ماهیت واقعی خود را فاش کرد که به مردم بی‌گناه حمله کرد و مدارس و بیمارستان‌ها را بمباران کرد.

مشعل با تعجب گفت: «چرا امت عربی و اسلامی حول محور مقاومت متحد نمی‌شوند، همانطور که کشورهای غربی برای حمایت از اشغالگری صهیونیستی گرد هم آمدند؟»

رئیس حماس در خارج تاکید کرد، پس از ۴۹ سال تجاوز تروریستی صهیونیست‌ها، مقاومت علی رغم شهدایی که اعم از رزمندگان و برخی از رهبران خود تقدیم کرد همچنان ثابت قدم است و قادر است مانور داده، موشک پرتاب کند و تانک‌های مهاجم را هدف قرار دهد.

وی افزود، اشغالگر تروریستی صهیونیستی نتوانست به اهداف اعلام شده خود یعنی نابودی حماس و آواره کردن کل جمعیت نوار غزه دست یابد و اکثریت مردم شمال با وجود حملات رژیم صهیونیستی در شمال باقی ماندند.

مشعل گفت: «برخی از سیاستمداران غربی درباره غزه بعد از حماس بحث می‌کنند و من به آنها می‌گویم در وقت، تخیلات و رویاهایتان صرفه‌جویی کنید و ان‌شاءالله در سال‌های آینده درباره وضعیت منطقه پس از «اسرائیل» صحبت خواهید کرد. هرگونه مشارکت گروه‌های بین‌المللی یا عربی را در اداره نوار غزه رد می‌کنیم و نیروهای مقاومت و در راس آنها گردان‌های القسام همه این نقشه‌ها را نقش بر آب می‌کنند.»

وی توضیح داد: «در روز اول آمادگی خود را برای آزادی غیرنظامیان بازداشت شده اعلام کردیم زیرا اسارت آنها هدف نبرد نبود اما شرایط نبرد پس از فروپاشی تیپ غزه وابسته به رژیم صهیونیستی به این امر منجر شد و تعدادی از بازداشت شدگان را آزاد کردیم.»

مشعل گفت، آتش‌بس در نوار غزه موجب آزادی کودکان و زنان فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی، توقف موقت تجاوزات و انتقال کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود. آتش‌بس موقت پیرامون جنگی که قرار بود جنبش حماس را نابود کند، در محافل رژیم صهیونیستی جنجال ایجاد کرد اما صهیونیست‌ها مجبور شدند برای تبادل زنان و کودکان اسیر به طور مستقیم وارد مذاکره شوند.

وی افزود، غزه باید از نظر نظامی حمایت شود و امت اسلام نباید تماشاگر باشد و باید در نتیجه نبرد سهیم باشد. غزه باید از نظر مالی و انسانی حمایت شود و فشار جنبش‌های سیاسی و مردمی برای توقف تجاوزات تشدید شود.

رئیس حماس در خارج در پایان گفت: «به اسرائیل نشان دادیم که مانند خانه عنکبوت ضعیف است و نیازمند حمایت است و قدرتش برای محافظت از دیگران یا جنگیدن به نیابت از آنها توهمی بیش نیست».

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.