اعتراف مقام اسرائیلی / تل‌آویو در مذاکرات تبادل اسرا عقب‌نشینی کرد؟

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که این رژیم در مذاکرات تبادل اسرا با مقاومت فلسطین، از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده است.

پایگاه خبری صهیونیستی «ایزرائیل نیوز» گزارش داد، «ایتامار بن گویر» درباره تبعات شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت فلسطین در مذاکرات تبادل اسرا هشدار داد.

وی به آزادی «گلعاد شالیت» نظامی صهیونیست در مقابل آزادی «یحیی سنوار» (رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه) در توافق تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد و گفت: ما سنوار و دوستانش را آزاد کردیم و جنگ فعلی، نتیجه این اقدام ماست.

افشاگری از همکاری یک کشور عربی با اسرائیل علیه ملت‌های عربی و اسلامی

به گزارش ایرنا، مقامات رژیم صهیونیستی معتقدند که عملیات طوفان الاقصی توسط سنوار طراحی و عملیاتی شده است.

بر اساس گزارش «ایزرائیل نیوز»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به شکست تل آویو در مذاکرات آزادی اسرا اشاره کرد و گفت: ما ابتدا خواستار آزادی ۸۰ اسیر شده بودیم، بعد به ۷۰ اسیر هم راضی شدیم و حالا به ۵۰ اسیر هم راضی شده ایم. قبلا گفته بودیم که نباید غذا و سوخت وارد غزه شود، اما اکنون مردم این منطقه، هم به سوخت و هم به غذا دسترسی دارند.

بن‌گویر، سیاست شورای جنگ رژیم صهیونیستی را احمقانه دانست و از حضور «بنی گانتس» رهبر حزب «اتحاد» و «گادی آیزنکوت» ژنرال بازنشسته در کابینه انتقاد کرد و گفت: این دو نفر، در رویکرد شورای جنگ، انحراف ایجاد کرده اند.

به گزارش ایرنا، شکست رژیم صهیونیستی در عملیات نظامی آزادسازی اسرای صهیونیست، سران این رژیم را به تکاپو برای آزادسازی اسرا از طریق دیپلماتیک کشانده است.

شکست های مداوم رژیم صهیونیستی از مقاومت فلسطین، سران این رژیم را درباره نحوه برخورد با گروه های مقاومت فلسطین دچار اختلاف کرده است.

بسیاری از کارشناسان، وقوع آتش بس در غزه و تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین را شروع درگیری و جنگ سیاسی بین سران این رژیم درباره مقصران شکست می دانند.

مقاومت فلسطین بیش از ۲۰۰ اسیر صهیونیست در اختیار دارد و خواهان آزادی همه اسرای فلسطینی در مقابل آزادی این اسرا شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.