حمایت از اسرائیل برای بایدن گران تمام شد

 افزایش همدردی شهروندان طرفدار حزب دموکرات در آمریکا با مردم فلسطین در کنار حمایت بی چون و چرای جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده از (رژیم) اسرائیل، باعث کاهش محبوبیت بیش از پیش وی در میان مردم آمریکا شده است.

آمارهای موسسه تحلیلی گالوپ پرده از این حقیقت برداشت که برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، همدردی آمریکایی‌های هوادار حزب دموکرات با فلسطینی‌ها از همدردی آنها با اسرائیلی‌ها پیشی گرفته است.

نتایج روزانه نظرسنجی‌های انجام شده توسط موسسه گالوپ مشخص کرد که پس از حمله حماس به رژیم صهیونیستی در روز ۷ اکتبر (۱۵ مهر) و حمایت بی چون و چرای بایدن از اقدامات تل آویو، حمایت دموکرات‌ها از بایدن به شدت کاهش یافته است.

بایدن ایران را تهدید کرد / در صورتی که به نیروهای‌مان حمله کنید، .... 

بر اساس آمار ارائه شده از سوی موسسه گالوپ، محبوبیت بایدن در میان آمریکایی‌های طرفدار حزب دموکرات در ایالات متحده در روز حمله حماس به (رژیم) اسرائیل ۸۵ درصد بود در حالی که در حال حاضر (که آخرین روزهای ماه اکتبر را سپری می‌کنیم) و پس از حدود ۲ هفته، حمایت آنها از بایدن به ۷۵ درصد رسیده و این امر نشان‌دهنده این حقیقت است که همدردی هواداران حزب دموکرات در آمریکا با فلسطینی‌ها بیشتر از همدردی آنها با اسرائیلی‌ها بوده و همین موضوع باعث شده تا محبوبیت بایدن به دلیل حمایت بی‌دریغش از رژیم صهیونیستی، به شدت کاهش پیدا کند.

از سوی دیگر محبوبیت فعلی ۷۵ درصدی بایدن در میان دموکرات‌ها بسیار کمتر از میانگین محبوبیت ۸۶ درصدی وی در طول دوران ریاست جمهوری‌اش است و این موضوع نیز بر همدردی بیشتر طرفداران حزب دموکرات در آمریکا با مردم فلسطین دلالت می‌کند.

به نوشته گالوپ، بلافاصله پس از حمله حماس به اسرائیل، بایدن متعهد شد که ایالات متحده از تل آویو حمایت کند و متعاقباً در ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) از این کشور دیدن کرد تا این پیام را تکرار کند اما بایدن با انتقاد برخی از اعضای حزب خود به دلیل همسویی بیش از حد با اسرائیل و کم‌کاری برای فلسطینی‌ها مواجه شده است.

برخی از قانونگذاران برجسته دموکرات و معترضان در سراسر ایالات متحده از بایدن خواسته‌اند تا برای کمک به میلیون‌ها فلسطینی که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، در بحبوحه جنگ میان اسرائیل و حماس اقدامات بیشتری انجام دهد.

رژیم جعلی صهیونیستی که تاکنون تلاش‌هایش برای توقف عملیات مقاومت در سرزمین‌های اشغالی به جایی نرسیده و سران این رژیم هنوز در شوک شکست بی نظیر مقاومت فلسطین به سر می‌برند، همچنان غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار می‌دهند و به دنبال کوچ اجباری فلسطینیان با تبدیل کردن غزه به زمین سوخته است.

نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای رژیم صهیونیستی در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.