آمریکا تحریم‌های جدید علیه روسیه وضع کرد

بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، خودروسازان روس از جمله اوتاواز، موسکِویچ، گاز، و سولرز تحریم شده‌اند.

شرکت جاده‌سازی اوتودور و شرکت ترنس‌مش‌هلدینگ که بزرگ‌ترین تولیدکننده لوکوموتیو و تجهیزات ریلی در روسیه به‌شمار می‌رود نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

آمریکا در تحریم‌های جدید خود آندری بوکارس، رئیس پیشین شرکت ترنس‌مش‌هلدینگ، و اسکندر محمودوف، رئیس شرکت اورال ماینینگ، را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز تحریم کرده است. البته پیشتر دارایی‌های این اتباع روسی در آمریکا مسدود شده بود.

واکنش وزیر خارجه انگلیس به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران

ایگور آلتوشکین، بنیانگذار و بزرگ‌ترین سهامدار شرکت مس روسیه که سومین تولیدکننده مس در این کشور به‌شمار می‌رود، نیز در فهرست سیاه اشخاص تحریم‌شده روس توسط واشنگتن قرار گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین 150 شرکت و تبعه خارجی از ترکیه‌ای گرفته تا اماراتی و مجارستانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه مورد تحریم قرار داده است.

واشنگتن اعلام کرده که این شرکت‌ها به انتقال دوربین‌های پهپادی با کاربرد دوگانه و همچنین فیلترهای بصری پیشرفته و باتری‌های لیتیومی به روسیه مشارکت داشته و در تعمیر کشتی‌های مرتبط با وزارت دفاع روسیه دست داشته‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.