مصرف پنیر باعث چروک و پیری پوست می‌شود!

در این قسمت علائمی را به شما خواهیم گفت که نشان می‌ دهد باید مصرف پنیر را کاهش دهید.

دهانتان ورم می کند، می سوزد یا می خارد

 اگر بعد از خوردن شیر متوجه هر گونه خارش، سوزش و ورم در اطراف زبان، گلو یا لب های تان شدید، احتمالا به آن آلرژی دارید. پروتئین موجود در پنیر ممکن است به پادتن ها بچسبد و دفاع سیستم ایمنی را تحریک کند. دیگر علائم آلرژی به شیر گاو شامل این موارد است:خس خس سینه/  کهیر / مشکلات تنفسی 

این نشانه‌ها را برای سکته قلبی جدی بگیرید

احساس نفخ

اگر بعد از خوردن پنیر ناراحتی هایی در شکم تان مانند نفخ گاز، معده یا اسهال پیدا کردید، احتمالاً بدنتان مقاوم به لاکتوز شده یا به آن حساسیت دارد که معمولا 30 دقیقه یا دو ساعت بعد از خوردن پنیر اتفاق می‌ افتد. انقباضات شکمی و اسهال دیگر علائم هشدار دهنده ای هستند که باید حواس تان را جمع کنید. این علائم نشان دهنده این است که بدن آنزیم لاکتاز ندارد که بتواند قند لاکتوز را در محصولات لبنی شکسته و هضم کند.

چروک و پیری پوست

طبق مطالعات انجام شده، هورمون های موجود در شیر ممکن است باعث تحریک تولید سبوم شوند که پوست چرب، کثیفی منافذ پوست و آکنه را به وجود می‌ آورد؛‌ بنابراین اگر احساس کردید که این مشکلات پوستی به خاطر رژیم غذایی است، سعی کنید مصرف پنیرتان را کم کنید تا ببینید وضعیت تان بهبود پیدا می کند یا خیر. بسیار مهم است که با متخصص پوست صحبت کنید و شرایط تان را برایش توضیح دهید تا ببیند که این اتفاق به خاطر مصرف پنیر و لبنیات است یا چیز دیگر.

یبوست

طبق مطالعات انجام شده، لبنیات علت رایج یبوست است. در حقیقت مطالعه ای در سال 2013 به این نتیجه رسیده که یبوست در خیلی از کودکان زمانی اتفاق می افتد که شیر گاو را جایگزین شیر سویا می کنند. پنیر یک ماده مغذی است؛ اما گاهی اوقات به خاطر وجودِ پروتئین عاملی برای کاهش حرکات روده است و چربی بالا و فیبر کم در آن باعث یبوست می شود.

سوء هاضمه

مطالعه ای دیگر در سال 2012 نشان داده است افرادی که شیر گاو را از رژیم غذایی فرزندشان حذف کرده اند، کودکشان کم تر به رفلاکس اسید معده دچار شدند.63564_537 علت هم نه تنها چربی بالای لبنیات است؛ بلکه ماهیچه اسفنکتر در حالت استراحت اسید بیشتری به سمت بالا می فرستد و این باعث سوء هاضمه خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.