مدودف: رژیم اوکراین تروریست است و باید نابود شود

رئیس جمهور سابق روسیه اقدامات رژیم اوکراین را تروریسم توصیف و استدلال کرد، تنها راه برخورد با تروریست‌ها، نابود کردن آنهاست.

به گزارش خبرگزاری تاس،‌ دمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در اظهارنظر درباره حملات اخیر حکومت اوکراین به مناطق مسکونی در چند شهر روسیه تاکید کرد: "این حملات اقدامات تروریستی هستند و جور دیگری نمی‌توانند توصیف شوند. در برابر اقدامات تروریستی تنها یک راه برای پاسخ وجود دارد. هیچ کشوری نمی‌تواند با تروریستها مذاکره کند و تروریستها باید نابود شوند."

فرمانده نیروی هوایی ارتش: به سوخوهای جدید نیاز داریم

مدودف این اظهارات را در سخنرانی خطاب به جمعی از سربازان ارتش روسیه در محل پادگاه آموزش رزم با تسلیحات مرکب "پرودبوی" در منطقه وولگوگراد مطرح کرد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه با اشاره به حملات پهپادی اخیر اوکراین در مناطق مسکونی مسکو و حملات شبه نظامیان مورد حملات اوکراین به شهرهای روسیه در نواحی مرزی اظهار کرد: "برای همه محرز است که این حملات (اوکراین) کاملا حمله تروریستی به حساب می آیند و نه یک نبرد نظامی یا اقدام نظامی. این دست حملات با هیچ یک از قواعد جنگ تناسب ندارند."

مدودف درباره اهداف این حملات تروریستی گفت: "هدف آنها وارد کردن آسیب به مردم غیرنظامی است و بس. چون ابزارهای نابودگر آنها، پهپادهایی که آنها استفاده کردند، قادر به آسیب وارد کردن نه به تاسیسات نظامی و نه به ساختمان های ادارات دولتی نیستند. هدف آنها ساده است. آسیب و لطمه زدن به هر طریق به مردم غیرنظامی."

مدودف اضافه کرد: هم رژیم اوکراین و هم پشتیبان‌هایش – در درجه اول آمریکایی‌ها و اروپایی‌هایی که در واقع مسیر جنگ با ما را در پیش گرفته‌اند – مثل تروریستها رفتار می‌کنند. اقدامات تروریستی باید با سخت‌ترین تلافی ممکن پاسخ داده شوند.

مدودف تاکید کرد، عملیات نظامی ویژه ارتش روسیه در اوکراین تا حد چشمگیری به سطح یک مبارزه ضدتروریستی رسیده و ضروری است که "لانه زنبور" رژیم تروریستی کی‌یف از بین برود.

او در این سخنرانی خود بیان داشت: "عملیات ویژه ارتش روسیه تا حد زیادی تبدیل به یک مبارزه ضدتروریستی شده است. چون ما داریم با تروریستهایی که مردم ما را می‌کشند می‌جنگیم. پاسخ به آنها واضح است. آنها باید نابود شوند. نه فقط آنها را باید به صورت انفرادی نابود کرد بلکه لازم است خود لانه زنبور در کی‌ِیف، رژیمی که در اوکراین سر بر آورده هم منهدم و نابود شود."

مدودف افزود: در غیر این صورت همواره تهدیدی از آنجا سر بر خواهد آورد و اجرای مداوم عملیاتهایی مثل عملیات نظامی که روسیه بیش از یک سال قبل شروع کرد ضروری خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.