حماس: اسرائیل مرتکب حماقت نشود

رهبران حماس به رژیم صهیونیستی هشدار دادند که مرتکب هیچگونه حماقتی در مسجد الاقصی نشوند.

اسماعیل رضوان، از رهبران جنبش حماس در گفت وگو با شبکه المسیره گفت: به دشمن هشدار می دهیم که هیچ گونه حماقتی در مسجد الاقصی مرتکب نشود و ما از نزدیک رویدادهای قدس اشغالی را دنبال می کنیم.

وی گفت که از امت اسلامی می خواهیم که راهپیمایی های گسترده برگزار کنند و پرچم فلسطین را به اهتزاز دربیاورند تا تاکید کنیم که قدس همواره عربی و اسلامی خواهد ماند.

اسماعیل رضوان تاکید کرد که مسئولیت کامل هرگونه حماقت و جنایت علیه قدس و مسجد الاقصی و مردم فلسطین برعهده رژیم صهیونیستی است.

این رهبر حماس در ادامه گفت که رژیم صهیونیستی شهر قدس را به یک مرکز نظامی تبدیل کرده و به دنبال سلطه بر آن است اما هدف آن ها در مقابل مقاومت ملت فلسطین محقق نخواهد شد.

وی با تاکید ‌بر اینکه مقاومت همواره سپر و شمشیر حامی قدس و مسجد الاقصی و ملت فلسطین باقی خواهد ماند، خواستار افزایش درگیری ونبرد با دشمن صهیونیستی در کرانه باختری در پاسخ به هتک حرمت قدس و مسجد الاقصی شد.

اسماعیل رضوان همچنین گفت که راهپیمایی پرچم حق مالکیت خاک ما را دشمن صهیونیستی نمی دهد و قدس متعلق به فلسطین و امت اسلامی و عربی است.

از سوی دیگر حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در گفت وگو با خبرگزاری شهاب تاکید کرد که دشمن صهیونیستی جنگ مذهبی خود علیه مقدسات اسلامی را گسترش داده و راهپیمایی پرچم یکی از ابزارهای آن است.

وی گفت که ملت فلسطین به مبارزات قانونی خود علیه سیاست یهودی سازی ادامه خواهد داد.

پلیس رژیم صهیونیستی در آستانه برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در شهر قدس به حالت آماده‌باش کامل درآمده و تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده است.

تحرک جدید صهیونیست ها و حمله دوباره به مسجدالاقصی همزمان با راهپیمایی پرچم صورت می گیرد که به عنوان بخشی از اقدامات یهودی سازی مسجدالاقصی از آن یاد می شود. در همین راستا نقاط مختلف سرزمین های اشغالی شاهد برافراشته شدن پرچم رژیم اشغالگر قدس و پایین آوردن پرچم فلسطین با استفاده از زور است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.