نقشه امروز بازار بورس/ شاخص 15 هزار واحد بالا آمد

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد  3 هزار و 837  واحدی در رقم 752 هزار و 441 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس  نیز با افزایش 209 واحدی به رقم 28 هزار و 690 واحد رسید. شاخص هم وزن   فرابورس   هم روند صعودی داشت و با رشد هزار و 54 واحد به سطح 136 هزار و 203 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی  از بازار سهام 

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی   بازار سهام   منفی شد و 139 میلیارد تومان  پول حقیقی از  بازار سهام  خارج شد.  

امروز نماد  خساپا  (شرکت  سایپا ) بیشترین خروج پول را داشت که ارزش آن 114 میلیارد تومان بود. پس از سایپا، نمادهای شپنا و وبصادر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود  پول حقیقی   به نمادهای ثبهساز، حکشتی و بنیرو اختصاص داشت. 

بورس

نمادهای پیشران

امروز نمادهای وامید،  میدکو  و شتران بزرگان سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل همراه، اپال و خساپا بیشترین اثر کاهنده را بر  شاخص کل  داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای شگویا، انتخاب و  بپاس  بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای دماوند، سرچشمه و خدیزل بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز ثبهساز بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و شتران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، فرود و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز  ارزش معاملات  کل  بازار سهام  به 129 هزار و 339 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 105 هزار و 22 میلیارد تومان بود که 81 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 18 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 14 هزار و 300 میلیارد تومان رسید. 

بورس

در معاملات امروز نماد ثبهساز (بهساز کاشانه تهران) بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 471 میلیارد تومان بود. 

پس از ثبهساز، خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشت و وبصادر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن دو نماد شپنا و شتران در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی (بانک دی) با تعداد یک میلیارد و 485 میلیون و 496 هزار و 372 سهم در صدر قرار گرفته است. ثبهساز در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وپاسار تعلق داشت. دو نماد وبصادر و پترول  نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات دوشنبه، 121 نماد صف خرید داشتند و 88 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 76 درصدی نسبت به روز قبل به 680 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 7 درصدی به 424 میلیارد تومان رسید. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.