تراکتورسازی از تولید تک محصولی فاصله می گیرد

دنیای اقتصاد-تبریز: مصطفی وحیدزاده در تشریح این رویکرد اضافه کرد: در این هدف گذاری ۵۰ درصد از تولیدات تراکتورسازی به محصول اصلی یعنی تراکتور اختصاص یافته و ۵۰ درصد مابقی به سایر کسب و کارها و محصولات مانند ادوات کشاورزی، خودروهای تجاری، ماشین آلات حوزه راه و شهرسازی، ابزارهای مورد نیاز صنعت گران، قطعات، موتور و ریخته گری منوط شده است.

وی تاکید کرد: در همین راستا از امسال اقدامات برای تولید ادوات کشاورزی که خلع بسیاری برای کشاورزان کشور ایجاد کرده و به دلیل وارداتی بودن بخش عظیمی از این محصولات، نه تنها شاهد خروج ارز از کشور هستیم بلکه به جهت بحث تحریمها در بسیاری از مواقع مشکلات عدیده ای را برای کشاورزان به دنبال دارد که امیدواریم با این تمهیدات بتوانیم این بخش از دغدغه کشاورز و کشاورزی را نیز مرتفع سازیم.

این فعال حوزه صنعت کشور با یادآوری اینکه تمامی برنامه ریزی های و اقدامات در گروه تراکتورسازی با هدف ایفای نقش در ایران اسلامی انجام می شود افزود: مطمئنا ثمرات افزایش تولید و توسعه بازارهای هدف داخلی و خارجی به تمامی بخشهای جامعه از صنعت و اقتصاد گرفته حتی فرهنگ انتقال خواهد یافت.

وی با اشاره به دیدگاه برکت روز افزون در کسب و کارهای کارگری که حتی مورد تاکید خداوند متعال، انبیاء و اولیاء می باشد عنوان کرد: در مجموعه تراکتورسازی در سایه دستان پینه بسته کارگرانی که شبانه روزی تلاش می کنند برکتی وجود دارد که می توان به آن بالید و در سایه همین خیر و برکت حتی شده با صادرات تنها یک پیچ در رفع و حل بخشی از مشکلات جامعه و توسعه ایران اسلامی گام برخواهیم داشت که این خود افتخار و غنیمتی بزرگ برایمان خواهد بود.

در ادامه این نشست معاون بازریابی و فروش تراکتورسازی نیز از تلاش جهت ایجاد بستری مناسب برای بخش فروش این گروه صنعتی خبر داد و افزود: پیشنهاد ایجاد شرکت لیزینگ در همین راستا و به منظور قطع وابستگی داده می شود.

گفتنی است تراکتورسازی سال گذشته با عرضه نزدیک به 25 هزار دستگاه انواع تراکتور به کشاورزان و بازارهای داخلی بیش از 99 درصد نیاز کشاورزی کشور به این محصول استراتژیک را تامین کرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.