واکنش اردوغان به ادعای دخالت روسیه در انتخابات ترکیه

اردوغان امروز طی سخنرانی در یک همایش انتخاباتی در واکنش به ادعای دخالت روسیه و انصراف محرم اینجه نامزد انتخابات ترکیه از ادامه رقابت ها با فشار برخی محافل که به «توطئه کاست» معروف شده است، گفت: کمال قلیچداراوغلو با تمسخر روسیه حرف نادرست و شرم آوری را مطرح کرده و مدعی هدایت انتخابات ترکیه توسط روسیه شد.

وی خطاب به قلیچداراوغلو افزود: اگر من بگویم که آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس انتخابات ترکیه را هدایت کرده و از تو هدایت می کنند، شما چه خواهید گفت؟

رییس جمهور کنونی و نامزد ائتلاف جمهور و رقیب اصلی قلیچداراوغلو بیان کرد: با نزدیک شدن به روز انتخابات بهتر می توان فهمید که ائتلاف میز ششگانه که دور قلیچداراوغلو جمع شده اند، چگونه با حس انتقام جویی و طمع عمل می کند.

وی همچنین با اشاره به سابقه اتهام زنی حزب و رقیب انتخاباتی علیه خود اظهار کرد: به نظر می رسد که اکنون آنها می خواهند با همین روش و ادعاها، اداره کشور را به دست بگیرند.

اردوغان اضافه کرد: کسانی که محرم اینجه یکی از چهار رقیب را سه روز مانده به انتخابات از نامزدی کنار زده و موجب اعلام انصراف او از رقابت شدند، رسانه‌های غربی را نیز به تریبون ائتلاف اپوزیسیون تبدیل کرده‌اند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ترکیه همچنین اصلی ترین رقیب انتخاباتی خود را ابزاری در دست دیگران خواند و گفت: قلیچدار اوغلو سابقه مدیریتی قابل قبولی ندارد و هر جا حضور داشته، آنجا را به ویرانه تبدیل کرده و او به مرد شکست معروف است.

وی در واکنش به وعده قلیچداراوغلو در خصوص آزاد کردن صلاح الدین دمیرتاش از زندان در صورت انتخاب توسط مردم افزود: او همکار تروریست‌های ساکن قندیل(پ.ک.ک) است و اهداف آنها را دنبال می کند.

اردوغان با بیان این که "آقای کمال به رقصیدن با دگرباشان جنسی ادامه دهید" اظهار کرد: ملت ترکیه در روز یکشنبه، سرنوشت قرن کشور را رقم خواهند زد و همه باید از صندوق های رأی در روز یکشنبه به خوبی مراقبت کنیم.

وی در ادامه با تشریح خدمات دولت و حزب عدالت و توسعه به رهبری خود در ۲۱ سال گذشته بیان کرد: برنامه ما کار و خدمت به مردم است ولی رقیب من وعده غیرعملی داده و ادعای بدون سند مطرح می کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.