عصبانیت کیهان از انتشار ایده جدید برای نجات برجام در رسانه اصلاح طلب

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی به انتشار مقاله چاپ شده در مجله فارن افرز در باره برجام در روزنامه هم میهن انتقاد کرد و نوشت: 

دیروز، روزنامه زنجیره‌ای هم‌میهن، تیتر درشت صفحه اول خود را به انتشار یادداشت مشترک «‌ولی‌رضانصر‌» و «‌علی واعظ‌» که روز قبل از آن در مجله آمریکایی«‌فارین افرز - Foreign Affairs‌» منتشر شده بود اختصاص داد. بی‌آن که کمترین توضیح و اعتراضی به متن ضدایرانی این یادداشت داشته باشد! که البته اگر آورده بودند تا نقد کنند، قابل تقدیر هم بود.

 ولی‌رضا نصر، عضو شورای روابط خارجی آمریکا، از مشاوران سازمان «‌سیا» و عضو تیم مشاوره آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا‌ست و در چند مرکز و کانون آمریکایی دیگر که طرح و برنامه علیه ایران را برعهده ‌دارند، فعالیت می‌کند. علی واعظ، همکار رسمی رابرت مالی است که از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان «نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران‌» انتخاب شده است و یکی از مأموریت‌های رسماً اعلام شده او کشف نقاط آسیب‌پذیر ایران و ارائه آن به سازمان سیا برای تهیه طرح و برنامه علیه کشورمان است. علی واعظ در جریان مذاکرات هسته‌ای نیز یکی از اعضای تیم آمریکا بود و....

حالا باید از مسئولان محترم پرسید که آیا تبلیغ نظرات و دیدگاه سازمان جاسوسی آمریکا (CIA‌) در کشور آزاد است؟‌! و آیا آقای رابرت مالی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران‌(!) و عوامل تابلودار سازمان سیا می‌توانند پیشنهادات خود برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران را آزادانه در روزنامه‌هایی که به آنها مجوز رسمی داده‌اید، منتشر کنند؟

گفتنی است شریعتمداری هیچ اشاره ای به محتوای این مقاله نکرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.