پیش بینی قیمت دلار امروز 16 اردیبهشت 1402

در روزهای پایانی هفته گذشته انتشار برخی از سیگنال های سیاسی مثبت باعث شد جو خرید دلار تا حدودی در بازار ارز تهران کمرنگ تر شود. .طبق اعلام سایت ها قیمت دلار روز پنجشنبه هفته گذشته  نسبت به روز چهارشنبه رنج رو به بالا بود؛ همچنین نرخ حواله درهم نیز سرنوشتی مشابه نرخ دلار را تجربه کرده بود. 

بررسی ها نشان می دهد در بازار ارز خبری از صف‌های خرید نیست و صرافی‌ها خلوت شده‌اند. در گذشته، افراد زیادی سعی می‌کردند از صرافی‌ها ارز مورد نیاز خود را با دردسر کم تهیه کنند؛ اما در شرایط کنونی، تهیه ارز سهمیه‌ای برای معامله‌گران بسیار سخت شده است، به طوری که دیگر افرادی در صف تهیه ارز در خیابان فردوسی مشاهده نمی شوند.

 در این میان روز گذشته خبرگزاری‌های داخلی به نقل از وزارت اطلاعات کشور از دستگیری تعداد قابل‌توجهی از فعالان معاملات فردایی و اخلال‌گران ارزی خبر دادند. خبرگزاری فارس در این زمینه نوشت:  با اقدامات گسترده‌‌‌ اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)،  ۷۱ نفر از اخلال‌گران کلان ارزی در قالب ۲۳ گروه و تعدادی شبکه‌‌‌ سازمان‌‌‌یافته،  شناسایی و دستگیر شدند. این خبر ممکن است بر سطح احتیاط معامله گران بیفزاید.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «صف‌های خرید دلار جمع شد؟ /پیش بینی قیمت دلار 16 اردیبهشت» بخوانید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.