پیروز شوم به جنگ روسیه و اوکراین خاتمه می‌دهم!

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و از نامزدهای انتخابات آتی این کشور روز یکشنبه  به روابط گرم خود با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمینا»  ترامپ در جمع هواداران خود گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، قبل از ورود به کاخ سفید جنگ روسیه با اوکراین را متوقف می‌کند.

ترامپ گفت که به واسطه روابط بسیار خوب با پوتین، وی با رئیس جمهوری روسیه راهی برای خروج از وضعیت کنونی خواهند یافت.

درخواست عجیب جان بولتون از ژاپن درباره ایران

این در حالی است که یک نظرسنجی جدید نشان داد ۷۰ درصد از مردم آمریکا شامل ۴۴ درصد از جمهوری‌خواهان، نمی‌خواهند رئیس‌جمهور سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت کند.

به نوشته وبگاه «هیل»، در این نظرسنجی که پنجشنبه  گذشته توسط خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و مرکز تحقیقات افکارسنجی ملی در دانشگاه شیکاگو منتشر شد، ۹۲ درصد از دموکرات‌ها و ۶۳ درصد از مستقل‌ها نمی‌خواهند ترامپ به عرصه سیاست بازگردد.

پاسخ دهندگان تحصیل‌کرده و دارای مدرک دانشگاهی بیشتر از افراد بدون تحصیلات می‌گویند که رئیس جمهور سابق آمریکا نباید بار دیگر در انتخابات کاندید شود.

این در حالی است که نظرسنجی‌های دیگرنشان می‌دهد ترامپ در انتخابات مقدماتی فرضی حزب جمهوری‌خواه در برابر «ران دیسانتیس» رقیب بالقوه جمهوری‌خواه خود و فرماندار کنونی ایالت فلوریدا،  فاصله پیشتازی خود را افزایش داده است.

در تحولی دیگر، خبرگزاری «رویترز» به نقل از دو منبع مطلع گزارش داد بایدن احتملاً کارزار انتخاباتی مجدد خود را سه‌شنبه این هفته از طریق یک ویدئو اعلام خواهد کرد.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در حال آماده شدن برای اعلام برنامه‌های خود برای نامزدی مجدد در انتخابات، در هفته آینده است که زمینه را برای رقابت دوباره وی با دونالد ترامپ فراهم می‌کند. 

به نوشته رویترز به نقل از دو منبع مطلع، بایدن ممکن است کارزار انتخاباتی مجدد خود را سه‌شنبه (۲۵ آوریل، پنجم اردیبهشت) از طریق یک ویدئو اعلام کند. اعلام سه‌شنبه بایدن ۸۰ ساله درست در چهارمین سالگرد آغاز کارزار انتخاباتی او در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. یکی از منابع با این حال گفت که زمان دقیق اعلام رسمی نامزدی بایدن برای انتخابات ممکن است تغییر کند. 

بایدن جمعه گذشته گفته بود به زودی این موضوع را اعلام خواهد کرد و افزود: «به شما گفتم که برنامه‌ام شرکت دوباره در انتخابات است»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.