حال خوب بورس تهران در هفته اخیر/ ورود سرمایه حقیقی افزایش یافت

در آخرین هفته معاملاتی بورس تهران، شاخص کل در روز شنبه ۷۴ هزار و ۲۳ واحد صعود کرد و روز یکشنبه ۲۱ هزار و ۱۱۷ واحد بالا آمد.

روز دو‌شنبه شاخص ۱۴ هزار و ۲۱۹ واحد صعود کرد و روز سه‌شنبه با جهش ۳۶ هزار واحدی وارد کانال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شد.

در آخرین روز معاملاتی هفته نیز روند صعودی شاخص کل متوقف شد و هزار و ۳۰۴ واحد ریزش کرد. در حالی که شاخص هم وزن به صعود  ادامه داد و در روز چهارشنبه بیش از ۴ هزار واحد صعود کرد.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۱۴۴ هزار و ۲۱۱ واحد بالا‌تر ایستاد و بازدهی هفته  شاخص بورس  مثبت  ۶.۶ درصد شد.

شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۶۷ هزار و ۸۱۱ واحد بالا‌تر ایستاد و بازدهی مثبت ۱۰ درصدی را ثبت کرد.

بورس

رشد معاملات خرد سهام

در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۹۶ هزار و ۵۲۶ میلیارد تومان بود که ۲۰ درصد بیشتر از هفته پیش بود. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۱۷ هزار و ۵۹۸ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۱۶ هزار و ۸۲۱ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۵ درصدی داشته است.

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۴۵ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۶ میلیارد تومان کمتر بود و افت ۲۶ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۱۰۱ میلیارد تومان بود که در روز چهارشنبه ثبت شد و کمترین رقم ۴ میلیارد تومان بود که در روز ‌شنبه ثبت شد.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر هزار و ۸۷۴ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۳۲۲ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۲۱ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۲ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان بود و در روز ‌‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهار‌دوشنبه برمی‌گردد که هزار و ۲۹۷ میلیارد تومان بود.

افزایش ورود سرمایه حقیقی

در هفته اخیر شاهد تداوم ورود پول حقیقی به بازار بودیم. در روز شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار ۲ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه ۴۷۵  میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد. روز دو‌شنبه نیز ۸۸۸ میلیارد تومان وارد شد و در روز سه‌شنبه ارزش پول حقیقی ورودی هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بود.

در روز چهارشنبه نیز برای ششمین روز معاملاتی متوالی ورود پول ادامه داشت و ۸۰۳ میلیارد تومان پول حقیقی وارد شد.

در مجموع کل هفته ۵ هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد و میانگین روزانه ورود پول حقیقی هزار و ۱۴۲ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته قبل رشد ۱۳۹ درصدی داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.