جامعه ما در حال فروپاشی است

یائیر لاپید، نخست وزیر سابق و رهبر اپوزیسیون اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم را به ایجاد فاجعه با اعطای مسئولیت به ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی در مسجد الاقصی متهم کرد.

به نوشته میدل‌ایست مانیتور، لاپید نتانیاهو را متهم کرد که واگذاری وزارت امنیت داخلی به بن‌گویر، که او را مسئول وقایع مسجد الاقصی می‌کند، منجر به فاجعه شده است.

لاپید با انتقاد از تنش‌های جاری در اراضی اشغالی و بیت المقدس گفت: «افراد غیرمسئول در شورای وزیران نشسته‌اند». در روزهای گذشته، پلیس اسرائیل به مسجد الاقصی یورش برده و نمازگزاران فلسطینی را به زور بیرون رانده تا راه را برای شهرک‌نشینان اسرائیلی برای هتک حرمت آن مکان در عید فصح یهودیان باز کند. بیش از ۴۲۰ نمازگزار در جریان تجاوز به مسجد الاقصی بازداشت شدند. بیشتر آنها به شرط عدم ورود به ساحت مقدس آزاد شدند.

لاپید هم‌چنین گفته  وزیر امنیت داخلی نتانیاهو دارد با کارهایش اسرائیل را وارد رویارویی نظامی با دشمن می‌کند. در ۱۰۰ روز گذشته، دولت نتانیاهو باعث ویرانی داخلی بی‌سابقه‌ای شد. او گفت: «جامعه اسرائیل درحال فروپاشی است؛ این یعنی بزرگترین بحران ملی در تاریخ ما». 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.