هجوم دوباره صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی/ آماده باش پلیس اسرائیل

سایت عبری زبان‌ «i۲۴NEWS» اعلام کرد که پلیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی در آستانه برگزاری سومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد الاقصی به حالت آماده باش درآمده است و تدابیر امنیتی خود را نیز تشدید کرده است.

طبق این گزارش، حدود ۲۳۰۰ تن از افسران پلیس قدس و پلیس گارد مرزی رژیم صهیونیستی به همراه تجهیزات دیگر در قدس اشغالی مستقر شده‌اند تا مانع از تحصن و اعتراض فلسطینی‌ها شوند.

در همین راستا، خبرگزاری فلسطینی «وفا» صبح امروز (جمعه) اعلام کرد که پلیس رژیم صهیونیستی مانع از ورود فلسطینی‌ها به مسجد الاقصی برای برگزاری نماز صبح شده است.

طبق این گزارش، نظامیان پلیس رژیم صهیونیستی نمازگزاران فلسطینی را که قصد ورود به مسجد الاقصی را داشتند در «باب حطّه»، یکی از درهای مسجد الاقصی مورد ضرب و شتم قرار دادند.

خبرگزاری آناتولی نیز اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه پنج‌شنبه برای سومین روز متوالی به مسجد الاقصی یورش برده و اقدام به ضرب و شتم تحصن کنندگان در آن کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی از باب المغاربه وارد مسجد الاقصی شده و تحصن کنندگان را از صحن‌های این مکان مقدس بیرون کردند.

صهیونیست‌ها در ادامه برخی راه‌های منتهی به اطراف مسجد الاقصی را مسدود کردند.

همزمان با این تحولات مسجد الاقصی شامگاه پنج‌شنبه تجمع‌های اعتراضی در حمایت از مسجد الاقصی در شهرهای منطقه اراضی اشغالی ۱۹۴۸ برگزار شد.

معترضان با راهپیمایی و تجمع در شهرهای این منطقه شعارهایی در حمایت از مسجد الاقصی و یاری آن را سر دادند.

طبق این گزارش، درگیری‌هایی نیز میان پلیس رژیم صهیونیستی و تجمع کنندگان در شهرهای «سخنین»، «الناصره» و «ام الفحم» رخ داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.