منوچهر غفاری شامگاه پنجشنبه گفت : بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی و پیرو هشدار کشاورزی سطح نارنجی، تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی تندری و زود گذر و سرد از فردا جمعه تا یکشنبه هفته آینده در منطقه البرز مرکزی است.

وی اظهار کرد: به موجب فعالیت این سامانه، رگبار ساعتی باران و رعد و برق، تگرگ، بعضی ساعات وزش باد شدید، در ارتفاعات رگبار و کولاک برف و مه آلودگی مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرزخاطر نشان کرد: با توجه به پیش بینی بارش رگبار باران و برف، رعد و برق، تگرگ، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما ضرورت دارد فرمانداران و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

غفاری یادآور شد: آغاز فعالیت این سامانه روز جمعه با رگبار و رعد و برق، تگرگ، وزش باد نسبتا شدید، رگبار برف در نیمه شمالی استان و کاهش محسوس دما آغاز شده و تا روز یکشنبه با وزش باد شدید، بارش پراکنده باران، ارتفاعات بارش و کولاک برف، کاهش محسوس دما و یخبندان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری، آبگرفتگی موقت معابر و اختلال تردد، لغزندگی سطح جاده ها، ریزش سنگ، کاهش دید در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، شکسته شدن شاخه ها و سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی سست را از جمله مخاطرات این سامانه برشمرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.