هشدار سردار سلامی به دشمنان/ در هر نقطه‌ از دنیا باشید گیرتان می‌آوریم! سردار سلامی

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) ۱۲ دی ماه در مراسمی به مناسبت گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی در محل وزارت امور خارجه عنوان کرد: اقدامات سردار سلیمانی سیاست‌های آمریکا از جمله دولت‌سازی در منطقه را عقیم کرد و کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود.

سخنگوی سپاه: هدف دشمن به هم ریختن امنیت ایران است

وی گفت: در یک صحنه‌ای دیدم سردار سلیمانی به دشمنان خود که در حال غرق شدن در باتلاق بودند، کمک کرد که تصاویر آن الان موجود است.

وی افزود: نمی‌شود اجازه بدهیم دشمن کوچکترین برد سلاح‌هایش را به قلب سرزمین ما برساند، البته ما به دنبال این نیستیم که دیگران را فدایی امنیت ملی خود کنیم. این یک اشتراک در منفعت امنیت ملی است بین ما و دوستان ما. نه اینکه ما بخواهیم کسی را تهدید کنیم، خیر. ما از منافع خود دفاع می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه پرسید: چرا امن‌ترین خطوط کشتیرانی خطوطی است که پرچم ما بر آن برافراشته است؟ چون می‌دانند کوچکترین آسیبی بزنند در هر نقطه‌ای از دنیا باشند آنها را گیر می‌آوریم.

وی افزود: وقتی پرنده‌هایی داریم که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می‌توانند در هر نقطه‌ای از اقیانوس در یک شعاع بسیار بلند، خیلی از گذرگاه‌های استراتژیک دیگر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این ایران امروز است. 

سردار سلامی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: تاریخ عبور می‌کند، صفحات تاریخ نوشته می‌شود. آنهایی که پای قراردادهای ننگینی را امضا کردند که ما را کوچک کرده، آدم نمی‌تواند ببخشد و هیچ وقت پاک نمی‌شود. زخم‌ها در تاریخ برای یک ملت هرگز ترمیم نمی‌شود. افتخارات هم هرگز محو نمی‌شود. کشورها با تاریخشان و هویتشان زندگی ‌می‌کنند و با اینکه چه بودند و چه هستند. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.