برنج می تواند به عنوان چالش بعدی تامین غذای جهان مطرح شود زیرا کاهش بارندگی در بخش های از هند باعث شده که سطح زیر کشت به کمترین میزان در سه سال گذشته کاهش پیدا کند.

به گزارش  بلومبرگ؛ در شرایطی که تورم در بخش مواد غذایی کشورها به خاطر اختلالات عرضه ناشی از جنگ اوکراین افزایش یافته کاهش سطح زیر کشت برنج در هند نگران کننده است. 

تاجران نگران هستند که کاهش تولید برنج محدودیت های صادراتی هند را افزایش دهد. چنین حرکتی میلیاردها انسان را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا، ۴۰ درصد از تجارت جهانی برنج به هند اختصاص یافته و دولت پیش از این صادرات گندم و شکر را برای حفظ امنیت غذایی و کنترل قیمت های محلی محدود کرده بود.

همچنین در اکوایران ببینید : یکشنبه توافق می شود؟

نگرانی از تولید باعث رشد قیمت ها شده است. قیمت بعضی از گونه های برنج در ایالت های بزرگ هند مانند بنگال غربی، اودیشا و چاتیسگر به دلیل کمبود باران و افزایش تقاضای بنگلادش بیش از ده درصد افزایش یافته است. یک صادرکننده برنج گفته که ممکن است قیمت ها تا سپتامبر از ۳۶۵ دلار به ۴۰۰ دلار افزایش یابد.


بیشتر بخوانید

قتل مادر تهرانی به دست پسرش/ به خودم آمدم، دیدم مادرم نفس نمی‌کشد

پشت پرده نشستن یک زن روی سقف ماشین پلیس/ رئیس پلیس تهران توضیح داد

دستور طالبان به شیعیان: پرچم‌های عزاداری عاشورا را پایین بیاورید


کارشناسان کشاورزی هنوز خوش بین هستند می گویند وضعیت نرمال بارندگی در ماه آگوست تا سپتامبر می تواند تولید محصولات را بهبود ببخشد ولی کشاورزان نسبت به این موضوع نگرانی بیشتری دارند زیرا سطح زیر کشت در ماه های ژوئن و جولای کاهش قابل توجهی داشته است، همچنین گفته می‌شود بعد از جولای به ندرت کاشت برنج صورت می گیرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.