در آخرین روز معاملاتی خرداد ماه، شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند.

در معاملات روز سه‌شنبه سی و یکم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۷ هزار و ۶۱۷ واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت ۳ هزار و ۱۲۷ واحدی در سطح ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۵۲ واحد پائین آمد و در سطح ۲۰ هزار و ۸۳۳ واحد قرار گرفت.  

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «فملی»، «نوری» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «حکشتی»، «بوعلی» و «کویر» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «زاگرس» و «دماوند» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «دی»، «کوثر» و «فزر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و آسیاتک و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه قرمز بازار 

امروز قیمت سهام تمام نمادهای گروه عرضه برق کاهش یافت و نمادهای نیروگاهی قرمزترین گروه بازار بودند.

ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام افت کرد و به رقم ۷ هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان بود که ۲۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۲۰ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۶۷۴ میلیارد تومان رسید.

متن کامل این گزارش را با تیتر «ریزش بورس در آخرین روز خرداد /سآبیک صدرنشین شد» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند