یک عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم اموش کردن دوربین‌های فراپادمانی را یک "اقدام انقلابی" خواند و تأکید کرد: این اقدام هم خواست مردم و هم عمل به قانون اقدام راهبردی رفع تحریم‌های مجلس شورای اسلامی بود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود گفت: اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری منشور مجلس یازدهم است. عمل کامل به آن، اصلاح امور کشور را دربر خواهد داشت و همگی به نفع ملت ایران است؛ بنابراین همه باید در اجرای آن بکوشیم. اعتماد همکاران، مسئولیت خطیری است که برعهده بنده گذاشته شده است و از همه همکاران انتظار دارم که نقدها و پیشنهاداتشان را اهدا کند.

این عضو هیئت رییسه مجلس اظهار کرد: تمام اصول و فروع برای نابودی رژیم جعلی صهیونیستی مهیا است. جبهه مقاومت درکنار هم و در خاکریز و صف اول؛ در آماده باش کامل به سر می‌برند و با ایمان کامل به تحقق وعده الهی و آزادسازی قدس شریف منتظر فرمان  هستند. به زودی جهان شاهد نابودی این دیو بدیُمن خواهد بود.

خاموش کردن دوربین‌های فراپادمانی یک "اقدام انقلابی" بود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به واکنش سازمان انرژی اتمی کشورمان در مقابل رفتار آژانس بین المللی انرژی هسته ای، خاموش کردن دوربین‌های فراپادمانی را یک "اقدام انقلابی" خواند و تأکید کرد: این اقدام هم خواست مردم و هم عمل به قانون اقدام راهبردی رفع تحریم‌های مجلس شورای اسلامی بود. شاید آژانس هنوز نمی‌داند در ایران دولت انقلابی امور را به دست گرفته است.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به سفر دولتمردان به استان اصفهان، خاطرنشان کرد:ضمن تشکر از رئیس جمهور و دولت محترم در سفر به استان اصفهان؛ موضوع آب و کمبود آب، آثار این کمبود و نبود آب از اساسی ترین مسئله استان اصفهان است که ان شاءالله توجه کافی به آن داشته باشند.

حاجی دلیگانی در ادامه مطرح کرد: آقای رئیس‌جمهور و عمده مسئولین دولت؛ ما مطلع هستیم که زحمت می کشید و تلاش شبانه روزی دارید و مشکلات جامعه را دنبال می کنید؛ اما بدانید برخی از مشورت‌ها و برخی از تصمیم ها؛ تصمیمات پخته و کاملی نیست. لذا از طریق این تریبون اعلام می کنم که ما به عنوان نماینده مردم در مجلس  نمی توانیم از آنچه را که در کف جامعه می بینیم و از وضعیت واقعی مردم، چشم بپوشیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان از تمامی ظرفیت های قانونی در امور نظارتی مانند سوال، استیضاح، ماده ۳۴ و دیگر امور استفاده خواهند کرد، ادامه داد: از همه کسانی که در این امور مسئولیت دارند انتظار می‌رود که توجه کنند، از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم که در  مردمی سازی یارانه‌ها آنچه که توجه داشتید را به مردم بگویید. به مردم بگویید که آیا می دانستید با این نحوه اجرا عمل می کنید چه تعدادی از مردم آسیب می پذیرند؟ چه قیمت‌هایی تحت تاثیر قرار می گیرد؟ اگر می‌دانستید اهداف را برای مردم شرح دهید و اگر نمی‌دانستید که واویلا است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس تاکید کرد: به‌ هر حال انتظار است که وزرای محترم و مدیران دلسوزیِ که  بر سرکار آمده اند؛ از آنچه که در کف جامعه و در کوچه و خیابان می‌گذرد، اطلاع داشته باشند. برخی از مطالبی که از طریق تریبون‌های رسمی اعلام می‌کنند، مشخص است که به آنچه که در جامعه می گذرد، واقف نیستند.

وی افزود: اصل این جراحی اقتصادی کار درستی است، اما با کج سلیقگی‌ها در برخی اوقات مواجه می شویم. وقتی یک جراحی اتفاق می‌افتد و یک مرتبه یارانه ۷ میلیون نفر قطع می‌شود، کار درستی نیست. انتظار ما این است که دولتمردان و مسولان اطلاعات مردم، وضعیت اقتصادی و وضعیت فرهنگی در جامعه  را ببینند و درست تشخیص دهند و بر اساس آنها تصمیم بگیرند؛ آنچه   اتفاق می‌افتد را تبیین کنند. این حق مردم است که مسایل را شفاف بدانند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند