مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: با نام نویسی ۳۶ هزار و ۶۱۷ زائر واجد شرایط، عملیات ثبت نام قطعی حج تمتع ۱۴۰۱ پس از تکمیل ظرفیت تا ۴۸ ساعت آینده به پایان رسیده و این سامانه بسته خواهد شد.

وحید اسکندری با بیان اینکه ۲.۲۸ درصد معادل ۸۴۱ نفر از ۳۶ هزار و ۸۴۹ زائر مهمان خانه خدا در موسم حج امسال، انصراف داده اند، اظهار داشت: تاکنون ۳۶ هزار و ۶۱۷ نفر از زائران حج ثبت نام قطعی در سامانه حج را به انجام رسانده و ۴۱ زائر واجد شرایط نیز که اقدامات خود را برای اعزام به عربستان انجام داده اند، کاروان های خود را رزرو کرده اند.

وی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود ثبت شده در سامانه حج و زیارت، ۳۶ هزار و ۵۶۱ زائر برابر با ۹۹.۸۵ درصد تمامی مبالغ هزینه اعزام به این سفر معنوی را به صورت کامل پرداخت کرده اند.

اسکندری با تاکید بر اینکه امسال بنا به تصمیم وزارت حج عربستان متقاضیان بالای ۶۵ سال به حج تمتع اعزام نخواهند شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی و تصمیم عربستان مبنی بر عدم گسترش این بیماری ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر واجد شرایط از ۱۹ ایستگاه پروازی کشور برای انجام مناسک حج به سرزمین وحی اعزام می شوند.  

رییس سازمان حج و زیارت نیز پیش تر به موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ و اعزام های زائران اشاره کرده و گفته بود: بعد از دوسال انتظار که بدلیل بحران کرونا بوقوع پیوست امسال شاهد اعزام ها به حج تمتع هستیم. علیرغم اینکه ظرفیت اعزام ها نسبت به قبل محدود شده اما وظیفه دست اندرکاران بیشتر و حائز اهمیت تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: این حائز اهمیت بودن بدین دلیل است که هنوز کرونا پایان نیافته بنابراین باید دستورالعمل های بهداشتی به طور جد رعایت شود و نکات ضروری در آموزش ها و جلسات به طور مکرر به حجاج اشاره شود زیرا ابتلای یک نفر به کرونا موجب بروز مشکل برای آن کاروان یا حتی برای سایر حجاج می شود.

براساس برنامه ریزهای انجام گرفته حدود ۱۵۰۰ نفر در قالب نیروهای عوامل شامل ستادی، اجرایی، پزشک، خدمات و غیره ۳۹ هزار و ۸۴۹ زائر حج تمتع ۱۴۰۱ را همراهی خواهند کرد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند